01:54 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Be to, Angela Merkel patvirtino ketinanti susitikti su Svetlana Tichanovskaja

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija nepripažįsta Aleksandro Lukašenkos Baltarusijos prezidentu, paragino jį pradėti dialogą su opozicija ir nutraukti smurtą prieš jos atstovus ir aktyvistus.

  "Mes nepripažįstame prezidento Lukašenkos išrinkimo. Mes raginame jį pradėti dialogą su savo tauta be Rytų ir Vakarų įsikišimo. Mes smerkiame tai, kas ten vyksta kiekvieną dieną, konkrečiai — demokratinio proceso panaikinimą, smurtą prieš opoziciją", — cituoja Merkel kalbą Bundestage RIA Novosti.

  Merkel taip pat patvirtino, kad ketina susitikti su buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja.

  Nuo rugpjūčio 9 dienos visoje Baltarusijoje vyksta didžiuliai opozicijos protestai, jie prasidėjo iškart po prezidento rinkimų, kuriuos oficialiai laimėjo Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Baltarusijos opozicija laiko Tichanovskają nugalėtoja ir reikalauja paskirti naujus rinkimus. Pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Pirmosiomis dienomis protestus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, kad išsklaidytų mitingus. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Tuo tarpu rugsėjo 23 dieną įvyko Lukašenkos inauguraciją, apie kurią iš anksto nebuvo paskelbta. Ši ceremonija sukėlė protesto akciją, kurią teisėsaugos pareigūnai vėl išsklaidė panaudodami jėgą ir vandens patrankas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Putinas paskelbė apie precedento neturintį išorinį spaudimą Baltarusijai
  Ekspertas paaiškino, kodėl Makronas susitiko su Tichanovskaja
  Gorbačiovas pakomentavo situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Angela Merkel, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Vokietija

  Svarbiausios temos