12:17 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Anksčiau pranešta, kad Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel dar kartą paragino Rusiją išaiškinti, kas nutiko tinklaraštininkui Aleksejui Navalnui, pabrėždama, kad tai ne dvišalė, o tarptautinė problema, į kurią ES reaguos, gavusi Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) tyrimo rezultatus, praneša RIA Novosti.

  "Tai nėra dvišalis klausimas, tai yra Rusijoje įvykęs Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos pažeidimas, todėl tai yra tarptautinis klausimas. Mes laukiame OPCW atsakymo ir tada aptarsime reikalingą reakciją Europos rate", — sakė Merkel, kalbėdama Bundestage.

  Anot jos, Vokietija vis dar laukia Rusijos Federacijos paaiškinimų dėl šio įvykio.

  Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

  Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę.

  Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Dar šia tema

  Ekspertas: "Nord Stream-2" klausimą gali išspręsti Vokietija, bet ne Lietuva
  Vokietija prašo nustoti abejoti "Nord Stream-2" kartą per du mėnesius
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Rusija, Angela Merkel, Vokietija

  Svarbiausios temos