17:46 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Londono tarptautinio strateginių tyrimų instituto pranešime teigiama, jog per dešimtmetį trukusias investicijas ir reformas Rusijos kariuomenė tapo profesionalesnė ir geriau aprūpinta

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Rusijos ginkluotosios pajėgos šiuo metu yra aukščiausiame kovinės parengties lygyje nuo Šaltojo karo laikų, apie tai sakoma Londono tarptautinio strateginių tyrimų instituto (IISS) pranešime.

  Pranešime pavadinimu "Rusijos ginkluotųjų pajėgų modernizavimas: įvertinimas" (angl. Russia's Military Modernisation: An Assessment) sakoma, kad per dešimtmetį trukusias investicijas ir reformas Rusijos kariuomenė tapo profesionalesnė ir geriau aprūpinta. Tyrime pažymimi ypatingi pasiekimai modernizuojant branduolinį potencialą bei oro ir kosmoso pajėgas, taip pat didelis sausumos pajėgų kovingumas ir pastangos atnaujinti laivyno sudėtį.

  "Šiandien Rusijos ginkluotosios pajėgos tapo veiksmingu kariniu įrankiu, o Maskva parodė pasirengimą jį panaudoti arba jo panaudojimo grėsmę", — rašo pranešimo autoriai, pabrėždami, kad dabartinė kariuomenės modernizacija prasidėjo po konflikto Pietų Osetijoje 2008 metais.

  Anksčiau Rusijos gynybos ministerija forume "Armija-2020" paskelbė pasirašanti 41 karinės technikos tiekimo ir modernizavimo sutartį, kurių bendra suma viršija 1,16 trilijono rublių (12,5 milijardo eurų).

  Pasak Rusijos gynybos viceministro Aleksejaus Krivoručkos, įgyvendinant šias sutartis pagal valstybės ginklavimosi programą, kariuomenė gaus daugiau nei 500 naujų rūšių įrangos, daugiau kaip 80 tūkstančių raketų ir šaudmenų. Be to, bus atliktas beveik 100 ginklų vienetų remontas su modernizacija.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida papasakojo apie JAV "naktinį košmarą" Arktyje
  Nufilmuotas Rusijos Tu-22 skrydis netoli vakarinės Baltarusijos sienos
  "Jie neturi šansų": karo pilotai bus pakeisti dirbtiniu intelektu
  Tegai:
  ginkluotė, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos