08:21 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Artimiausioje ateityje Europos Parlamentas turi patvirtinti daugiametį ES biudžeto planą ir bendrą fondą ekonomikai remti po koronaviruso pandemijos

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Nuolatiniai Europos Sąjungos šalių atstovai balsų dauguma patvirtino ES pirmininkaujančios Vokietijos siūlymą susieti mokėjimus iš bendrojo biudžeto ES valstybėms narėms su teisinės valstybės principų laikymusi, pranešė ES Taryba.

  "Tarybos pozicija sulaukė daugumos valstybių narių palaikymo", — cituoja RIA Novosti.

  Iš teisinės valstybės principų pažeidėjų gali būti atimtas finansavimas iš ES bendrųjų lėšų. Parlamento nariai reikalauja tokio mechanizmo, kuris turi patvirtinti daugiametį ES biudžeto planą ir bendrą fondą ekonomikai remti po koronaviruso pandemijos.

  Anksčiau trečiadienį Europos Komisija paskelbė ataskaitą apie Sąjungos valstybių narių teisės normų laikymąsi, kurioje kritikavo padėtį šioje srityje daugelyje valstybių, pirmiausia Vengrijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje. Kalbama apie teismų, žiniasklaidos nepriklausomybės ir kovos su korupcija padėtį. Ataskaitoje visų pirma nurodoma, kad Bulgarijoje daugelio žiniasklaidos priemonių savininkai yra glaudžiai susiję su politikais.

  Be to, pranešime sakoma, kad žiniasklaidos grupės sukūrimas Vengrijoje, į kurią įeina 470 vyriausybei palankių leidinių, kelia grėsmę žiniasklaidos pliuralizmui. Taip pat pažymima, kad Vengrijoje nėra teisinės bazės, užtikrinančios valstybės struktūrų reklamos platinimo žiniasklaidoje skaidrumą. Pranešimo autoriai kritikavo Lenkijos ir Vengrijos teismų reformas, kurios, jų nuomone, riboja teismų nepriklausomumą.

  Lenkija ir Vengrija, priešindamos mokėjimų iš ES fondų susiejimą su įstatymų laikymusi, jau pareiškė nesutinkančios su ataskaitos išvadomis.

  Anksčiau Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas išsiuntė laišką Europos Komisijos vadovybei, kuriame reikalavo už Europos vertybes ir skaidrumą atsakingos EK viceprezidentės Veros Jurovos atsistatydinimo, susijusio su jos pareiškimais dėl padėties teisinėje valstybėje Vengrijoje.

  Dar šia tema

  Baltarusiams, gavusiems leidimą gyventi Lietuvoje, COVID-19 tyrimas nebeprivalomas
  Ekonomistas papasakojo apie sėkmingą koronaviruso krizės įveikimą  
  Tegai:
  ES biudžetas, tvarka, ES

  Svarbiausios temos