15:10 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak "Business Insider", nepaisant to, kad Rusijos laivyne dabar yra mažiau povandeninių laivų nei sovietmečiu, jie yra modernesni, tylesni, turi didesnę autonomiją ir sugeba pasiekti žemės objektus

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Jungtinės Valstijos nustojo būti "nepasiekiamos" dėl Rusijos povandeninių laivų flotilės modernizavimo. Tai, kaip pranešė "Business Insider", sakė JAV karinio jūrų laivyno povandeninių pajėgų vadas viceadmirolas Daryl'as Caudle'as.

  "Mūsų šalis nebėra nepasiekiama, todėl turėtume būti pasirengę vykdyti aukšto lygio operacijas vietos vandenyse", — sakė jis.

  Pasak "Business Insider", nepaisant to, kad Rusijos laivyne dabar yra mažiau povandeninių laivų nei sovietmečiu, jie yra modernesni, tylesni, turi didesnę autonomiją ir sugeba pasiekti žemės objektus.

  Per konfliktą Sirijoje Maskva jau pademonstravo savo sparnuotąsias raketas "Kalibr", smogdama į taikinius sausumoje iš povandeninių laivų. Dėl to JAV turi kuo greičiau pasirengti povandeninių laivų karui, sakė JAV karinio jūrų koledžo Rusijos karinių jūrų pajėgų tyrimo instituto direktorius Michael'as Petersen'as.

  Toks potencialas gali būti lemiamas galimo karo eigoje, padarė išvadą jis.

  JAV kariuomenė anksčiau ne kartą skundėsi, kad Rusijos povandeniniai laivai iš jos laivyno atėmė saugų prieglobstį. JAV karinio jūrų laivyno viceadmirolas Andrew Woody'is Lewis'as sakė, kad Pentagonas jau prarado neginčijamą dominavimą Atlante. Pasak jo, Maskva naudoja įrangą su "daugiau mirtinų ginklų sistemų", todėl vis sunkiau paruošti Amerikos laivyną įvairioms operacijoms. Lewis;as pridūrė, kad kariškiai jaučiasi "nesaugūs" už pagrindinės Atlanto laivyno jūrų bazės ribų.

  Dar šia tema

  Rusijoje pranešta, kad nutrūko užsienio sistemų orlaiviams tiekimas
  Pentagonas paskelbė užklausą tarybinės ginkluotės muliažams pirkti
  Tegai:
  povandeninis laivas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos