10:19 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Namų spausdinimo technologija pradėjo vystytis prieš kelerius metus. Pavyzdžiui, 2016 metų gegužės mėnesį Jungtiniuose Arabų Emyratuose buvo atidarytas pirmasis pastatas, atspausdintas 3D aparatu

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Vokietijoje, Bekume, Šiaurės Reino-Vestfalijos federalinėje žemėje, nuspręsta atspausdinti gyvenamąjį namą. Tai bus pirmoji tokia patirtis Vokietijai. Statybomis užsiėmė "PERI" įmonė. Apie tai ji pranešė savo oficialioje svetainėje.

  Vaizdas į kaimą nuo kalvos
  © Фото : из личного архива Ирины

  Dviejų aukštų namas skirtas vienai šeimai. Iš viso jo plotas sieks 160 kvadratinių metrų.

  Šiuo metu darbuotojai dalį sienų atspausdino iš specialaus betono. Medžiaga klojama specialiu įtaisu, kuris kiekvieną sluoksnį padaro kelių centimetrų aukščio. Darbuotojai stebi procesą naudodamiesi kompiuterine programa.

  Statybai iš žemės biudžeto buvo skirta 200 tūkstančių eurų. Ekspertų teigimu, ši technologija prisidės prie šalies nekilnojamojo turto sektoriaus plėtros ir leis greičiau statyti pastatus, tuo pačiu taupant statybų išteklius.

  Namų spausdinimo technologija pradėjo vystytis prieš kelerius metus. Pavyzdžiui, 2016 metų gegužės mėnesį Jungtiniuose Arabų Emyratuose buvo atidarytas pirmasis pastatas, atspausdintas 3D aparatu. Tai buvo visavertis vieno aukšto biuras. Statyba užtruko 17 dienų, jai buvo skirta 140 tūkstančių dolerių.

  Tegai:
  Vokietija

  Svarbiausios temos