03:23 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tėvas vaikams nupirko vieną pirmųjų "Išminties akmens" egzempliorių. 21 metus knyga dulkėjo lentynoje, o vėliau paaiškėjo, kad ji verta kelių dešimčių tūkstančių svarų

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Paaiškėjo, kad Liuksemburgo gyventojas turi pirmąją Džoanos Rouling knygos "Haris Poteris ir Išminties akmuo" leidimo kopiją. Kolekcionieriai vertina tokius egzempliorius 20–50 tūkstančių svarų. Vyras nusprendė knygą parduoti aukcione ir iš gautų pinigų padėti nupirkti savo dukrai būstą. Apie tai rašo TJ su nuoroda į britų žiniasklaidą.

  Vyras knygą įsigijo 1999 metais, kad jo vaikai galėtų išmokti anglų kalbą (šeima persikėlė į Angliją iš Liuksemburgo). Leidinio viduje buvo "istorinių" klaidų, pavyzdžiui, 53 puslapyje dubliuojasi "1 wand".

  Visą šį laiką, 21 metus, "Haris Poteris" buvo saugomas vyro namuose. Knygą jis prisiminė tik išgirdęs autorei pareikštus kaltinimus transfobija (neigiamas požiūris į translyčius ir transseksualius žmones). Tuo pat metu leidinio savininkas išgirdo, kad aukcione parduodamos atskiros "Išminties akmens" kopijos, ir nusprendė patikrinti savo turimą kopiją — spėjimai pasitvirtino.

  Spauda pažymi, kad pirmieji "Hario Poterio" egzemplioriai yra labai reti. Iš viso šiame tiraže buvo išspausdinta 500 egzempliorių, iš kurių 300 saugomi mokyklose ir bibliotekose.

  Knyga bus parduota aukcione Hansono bibliotekoje, Stafordšyre, spalio 13 dieną. Už surinktus pinigus vyras nori sumokėti paskolą, paimtą dukros studijoms. Tai padės jai vėliau įsigyti būstą.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
  Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
  Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų
  Tegai:
  Haris Poteris

  Svarbiausios temos