01:07 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirkdami maltą kavą parduotuvėje ar patys maldami pupeles namuose, kvapnaus gėrimo mėgėjai domisi, kaip ir kiek laiko jį vėliau galima laikyti. Apie pagrindines taisykles kalbėjo įmonės "Kantata" kavos specialistė Julija Zaiceva

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Ne kiekvienas kavos mėgėjas žino, kaip tinkamai ją laikyti. Bendrovės "Kantata" kavos specialistė Julija Zaiceva Sputnik radijui papasakojo, kaip namuose išsaugoti kavos aromatą ir skonį.

  Paruošimui reikia sumalti bet kokią kavą. Pirkdami maltą kavą parduotuvėje ar patys maldami pupeles namuose, kvapnaus gėrimo mėgėjai domisi, kaip ir kiek laiko jį vėliau galima laikyti. Apie pagrindines taisykles kalbėjo įmonės "Kantata" kavos specialistė Julija Zaiceva.

  "Apskritai manoma, kad kavą pupelėmis galima laikyti dešimt metų neprarandant kokybės, skrudintas laikyti dešimt mėnesių ir maltas dešimt dienų. Jei sumalame kavą, grūdų skonis pradeda dingti beveik iš karto, todėl kavą visada geriau malti prieš pat geriant. Norint kuo labiau išsaugoti skonį ir aromatą, geriau naudoti skardines su sandariu vožtuvu viršuje, kur nepatenka šviesa ir oras. Tai yra du pagrindiniai kavos skonio naikintojai", — sakė ji.

  Tos pačios taisyklės galioja parduotuvėje įsigytai paruoštai maltai kavai. Tačiau tokie griežti laikymo laikotarpiai yra svarbūs galbūt specialistams ir tikriems kavos mėgėjams. Paprastam vartotojui tokie niuansai vargu ar turi reikšmės.

  "Visos šios subtilybės, detalės, niuansai skirti dideliam kavos mėgėjui. Vidutinis žmogus išgeria po vieną ar du puodelius per dieną. Labiausiai tikėtina, kad jei jis turi šią kavą, jam nelabai svarbu, ar jos aromatas ir skonis laikosi ne 10 dienų, o 20, jis nejaus didelio skirtumo. Kalbant apie cheminę sudėtį, jokių kenksmingų medžiagų žmogaus organizmui ten nėra", — teigė ji.

  Dar šia tema

  Apsiėjo be sekso. Mokslo patvirtinti nekalto prasidėjimo atvejai
  Atrastas naujas vėžinių ląstelių naikinimo būdas
  Tegai:
  kava

  Svarbiausios temos