04:01 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertai vandenyje nustatė, kad naftos produktų kiekis 3,6 karto viršija normą, fenoliai — du kartus. Vietos gyventojams patariama nesilankyti Chalaktyrskio paplūdimyje

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Rusijos tyrimų komiteto pirmininkas Aleksandras Bastrykinas nurodė perkelti į centrinę tarnybą informacijos apie masinę gyvūnų žūtį Kamčiatkos pakrantėje patikrinimo medžiagą, sakė oficiali Rusijos tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenka.

  "Rusijos Federacijos tyrimų komiteto pirmininko Aleksandro Bastrykino vardu ikiteisminio patikrinimo, kurį organizavo regioniniai tyrėjai, informacija apie masinę jūrų gyvūnų mirtį Ramiajame vandenyne, siekiant išsamiau ir objektyviau nustatyti visas aplinkybes, buvo perduota departamento centrinės įstaigos tyrėjams", — RIA Novosti cituoja Petrenką.

  Выброшенная на берег Авачинской губы морская звезда
  © Sputnik / Александр Пирагис
  Jūrų žvaigždė išmesta į krantą Avačos įlankoje

  Petrenka pridūrė, kad atkreipiamas dėmesys į būtinybę atidžiai ištirti visas įvykio aplinkybes. Bastrykinas taip pat reikalavo nedelsiant pateikti teisinį visų galimai už incidentą atsakingų asmenų veiksmų įvertinimą.

  Rugsėjo pabaigoje banglentininkai kalbėjo apie vandens spalvos pasikeitimą Kamčiatkos teritorijos Chalaktyrskio paplūdimyje. Jie taip pat teigė, kad jų akys buvo patinusios ir sudirgusi oda. Ekspertai vandenyje nustatė, kad naftos produktų kiekis 3,6 karto viršija normą, fenoliai — du kartus. Vietos gyventojams patariama nesilankyti paplūdimyje. Aplinkos apsaugos prokuratūra pradėjo patikrinimą. Pasak regiono gamtos išteklių ministerijos, negyvi jūros gyvūnai buvo rasti Chalaktyrskio paplūdimyje, Bolšajos ir Malaja Lagernje bei Babijos įlankoje.

  Полиция проверяет информацию о загрязнении воды и гибели морских животных на Камчатке
  © Sputnik / Александр Пирагис
  Policija tikrina informaciją apie vandens užterštumą ir jūrų gyvūnų mirtį Kamčiatkoje

  Smėlio, vandens ir negyvų gyvūnų mėginiai buvo nusiųsti lėktuvu į Maskvą analizei. Pirmieji tyrimų rezultatai gali būti paskelbti pirmadienį. Kol kas valdžia svarsto tris įvykio priežastis: žmogaus sukeltą taršą, gamtos reiškinius ir seisminį aktyvumą. Ekspertų teigimu, ekologinė padėtis Kamčiatkos pakrantėje palaipsniui gerėja.

  Dar šia tema

  Klaipėdiečiams dėl padidėjusios oro taršos rekomenduojama išvykti iš miesto
  NVSC papasakojo, kaip saugotis, padidėjus oro taršai kietosiomis dalelėmis
  Tegai:
  užteršimas, jūrų gyvūnai, Kamčatka, Rusija

  Svarbiausios temos