03:30 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (433)

  Elektros perdavimo linija "BelAES–Ross" užtikrins energijos perdavimą iš AE į vakarinę respublikos energetikos sistemos dalį

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Baltarusijos atominė elektrinė gavo septintąjį ryšį su Baltarusijos energetikos sistema — prijungta aukštos įtampos elektros perdavimo linija "BelAES–Ross", praneša valstybinė bendrovė "Belenergo".

  250 km ilgio linija sujungė Baltarusijos AE aukštos įtampos skirstomuosius įrenginius su 330 kV įtampos pastote "Ross", užtikrindama tolesnį energijos perdavimą iš AE į vakarinę respublikos energetikos sistemos dalį. Tai ilgiausia 330 kV elektros oro linija Baltarusijos energetikos sistemoje.

  Šiuo metu BelAE skirstomojo įrenginio, susijusio su šia perdavimo linija, ir pačios elektros perdavimo linijos įranga yra kompleksinio bandymo režime.

  "Aukštos įtampos liniją "BelAE–Ross" leis užtikrinti optimalius elektros sistemos režimus tiek prieš, tiek po Baltarusijos AE energoblokų paleidimo", — aiškino "Belenergo".

  Anksčiau buvo įjungtos 6 elektros oro linijos, užtikrinančios ryšį tarp atominės elektrinės ir Baltarusijos pagrindinio Baltarusijos tinklo energoobjektais (330 kV pastočių). 

  Baltarusijos AE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas.

  Branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad BelAE bus paleista lapkričio 7 dieną. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (433)
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos