04:12 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Putinas anksčiau sakė, kad Maskva tikisi abipusio su JAV atgrasymo kuriant raketų sistemas ir teigė, kad nuo 2019 šalis paskelbė moratoriumą INF raketų dislokavimui Europoje ir kituose pasaulio regionuose tol, kol JAV susilaiko nuo tokių priemonių

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi aptarti konkrečias priemones, skirtas patikrinti Maskvos siūlomą Vidutinio nuotolio branduolinių raketų dislokavimo moratoriumą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  "Prancūzijos prezidentas vienintelis parašė, kad yra pasirengęs tai aptarti, ir atkreipė dėmesį į tai, kad šioje Putino žinutėje buvo pasakyta, kad mes siūlome ne tik dvišalį Rusijos ir NATO moratoriumą ar platesnio masto, tačiau mes esame pasirengę aptarti ir konkrečias priemones, kad patikrintume, ar laikomasi šio moratoriumo [dėl INF sutarties įgyvendinimo Europoje — Sputnik]", — prieš susitikimą su Europos verslo asociacijos Rusijoje nariais sakė ministras.

  Rusijos prezidentas anksčiau sakė, kad Maskva tikisi abipusio atgrasymo kuriant raketų sistemas su JAV. Jis pažymėjo, kad nuo praėjusių metų Rusija paskelbė moratoriumą dėl vidutinio nuotolio branduolinių raketų dislokavimo Europoje ir kituose pasaulio regionuose tol, kol JAV susilaiko nuo tokių priemonių.

  2019 metais JAV pasitraukė iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl pažeidimų. Maskva paneigė tokius kaltinimus ir buvo pasirengusi pademonstruoti raketą, sukėlusią klausimų, ir aptarti šią temą, tačiau JAV nesutiko ir vienašališkai pasitraukė iš sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva neprieštarauja kitų šalių įsitraukimui į diskusiją su JAV strateginio stabilumo klausimais.

  Dar šia tema

  Ar Turkija gali išvaryti Rusiją iš Užkaukazės?
  "Iskander" amerikietiškai: JAV sugalvojo, kaip atsakyti Rusijai
  Tegai:
  raketos, sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos