15:33 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  NATO generalinis sekretorius pareiškė, kad Rusijos S-400 kompleksai negali būti integruoti į NATO sistemą, todėl paragino Turkiją rasti alternatyvą

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Turkija turėtų pradėti ieškoti alternatyvos įsigytoms priešlėktuvinių raketų sistemoms S-400, kad nekeltų rizikos aljanso narių aviacijai, pirmadienį sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

  Karinis konfliktas Karabache, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Минобороны Азербайджана

  Stoltenbergas su darbo vizitu lankosi Ankaroje. Jis vedė derybas su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu). Manoma, kad jis susitiks su Turkijos prezidentu Tajipu Erdoganu (Tayyip Erdoğan).

  "Turkijos įsigytos S-400 mums kelia sunkumų, gali kelti riziką sąjungininkų orlaiviams, taip pat Turkijai gali grėsti JAV sankcijos. S-400 negali būti integruotos į NATO sistemą ir aš raginu mūsų Turkijos partnerius ieškoti alternatyvos", — cituoja Stoltenbergą RIA Novosti.

  Savo ruožtu Čavušoglu pareiškė, kad Turkija buvo priversta pirkti Rusijos gynybos sistemas S-400, nes "ji negalėjo įsigyti  amerikietiškų "Patriot" zenitinių raketų kompleksų ar kitų panašių gynybos sistemų".

  Naujausių Rusijos S-400 oro gynybos sistemų, kurios sukėlė krizę Turkijos ir JAV santykiuose, pristatymas prasidėjo 2019 metų liepos viduryje.

  Vašingtonas pareikalavo atsisakyti susitarimo ir mainais įsigyti "American Patriot" sistemas, grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat įvesti ribojamąsias priemones. Ankara nesutiko nusileisti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos.

  Tiesą sakant, JAV įvykdė tik dalį savo grasinimų dėl F-35, o kitos sankcijos, nors turėjo būti įvestos įstatymiškai, nebuvo taikomos.

  Dar šia tema

  Nufilmuotas S-400 komplekso dalyvavimas pratybose Kaliningrado srityje
  "Mes čia ilgam": kuo virto Rusijos bazė Sirijoje
  "Forbes": amerikiečių bombonešiai treniravosi "smogti" į Kaliningradą
  Tegai:
  zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Rusija, Turkija, NATO

  Svarbiausios temos