15:32 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Moteris paaiškino, jog nori pasikalbėti su Rusijos vadovu, kad suprastų, kodėl jis palaiko Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pranešė apie savo norą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, praneša jos spaudos tarnyba "Telegram" kanale.

  Pirmadienį Tichanovskaja Berlyne susitiko su baltarusių išeivija. Šio susitikimo metu ji pareiškė norinti pasikalbėti su Rusijos vadovu.

  "Su Vladimiru Putinu — kad suprasčiau, kodėl jis palaiko [Baltarusijos prezidentą Aleksandrą] Lukašenką", — pasakė ji atsakydama į klausimą, su kuo norėtų susitikti kaip politikė.

  Paklausta, su kuo Tichanovskaja nori susitikti ne kaip politikė, ji atsakė, kad su vyru Sergejumi Tichanovskiu, kuris yra Baltarusijoje, tardymo izoliatoriuje, dėl kaltinimų masinių riaušių organizavimu.

  Antradienį buvusi kandidatė į Baltarusijos vadovus susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

  Anksčiau Tichanovskaja susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu jo vizito Lietuvoje metu. Prancūzijos lyderis pažadėjo padėti Baltarusijos opozicijai užmegzti dialogą su dabartine vyriausybe.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuose dabartinis lyderis Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc. balsų, rezultatų paskelbimo, jo oponentė Svetlana Tichanovskaja persikėlė į Vilnių.

  Po rinkimų rezultatų paskelbimo visoje Baltarusijoje kilo riaušės. Ypač aktyvios protesto akcijos buvo Minske. Per protestus sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Protestai tęsiasi jau daugiau nei mėnesį. Be to, rengiami Lukašenkos šalininkų renginiai.

  Nuo pat protestų pradžių Vilnius pradėjo kištis į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai paskelbė sankcijų sąrašą Baltarusijai ir paragino ES valstybes taip pat įvesti ribojamąsias priemones Baltarusijos pareigūnams ir saugumo pajėgų atstovams.

  Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes jie laiko ankstesnius "suklastotais" ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekaitinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)
  Tegai:
  Rusija, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos