20:03 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Skirti du apdovanojimai. Pirmas — už "supermasyvaus kompaktiško objekto atradimą mūsų Galaktikos centre", o antras — už atradimą, kad kosminių objektų — "juodųjų skylių" — savybės patvirtina bendrą reliatyvumo teoriją

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Šių metų Nobelio fizikos premijos laureatais tapo Reinhardas Gencelis (Reinhard Genzel), Andrėja Gez (Andrea Ghez) ir Rožderis Penrouzas (Roger Penrose).

  Apie tai antradienį paskelbė Švedijos karališkosios mokslų akademijos Nobelio komitetas. Premija buvo įteikta Genceliui ir Gez už "supermasyvaus kompaktiško objekto atradimą mūsų Galaktikos centre".

  Penrouzas gavo apdovanojimą už atradimą, kad kosminių objektų — "juodųjų skylių" — savybės patvirtina bendrą reliatyvumo teoriją.

  Anksčiau paaiškėjo, kad fiziologijos ir medicinos premija buvo paskirta mokslininkams Harvey'iui Allier'ui, Michael'ui Houghton'ui ir Charles'ui Rice'ui už hepatito C tyrimus.

  Tradicinė kasmetinė Nobelio savaitė prasidėjo Stokholme iškilminga fiziologijos ar medicinos premijos laureatų paskelbimo ceremonija. Trečiadienį bus paskelbti chemijos srities laureatai. Ketvirtadienį bus paskelbta, kas gavo literatūros premiją, penktadienį — Taikos premiją, o pirmadienį, spalio 12 dieną, — ekonomikos mokslų premiją Alfredui Nobeliui atminti.

  Dar šia tema

  Nobelio premija
  Tegai:
  Nobelio premija

  Svarbiausios temos