12:45 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ataskaitoje teigiama, kad Maskva, naudodama kibernetinį šnipinėjimą, gali gauti reikalingą ekonominę, politinę ir su nacionaliniu saugumu susijusią informaciją

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. JAV Nacionalinio saugumo departamentas įtraukė Rusiją į nacionalinių grėsmių sąrašą. Atitinkama ataskaita skelbiama departamento svetainėje.

  Visų pirma Rusijos, Irano ir Kinijos veiksmai dėl "kišimosi į rinkimus" ir su koronaviruso pandemija susijusi situacija vadinama iššūkiais JAV. Apžvalgoje teigiama, kad šios šalys gali bandyti sutrikdyti rinkimų infrastruktūros veikimą, pakenkti Amerikos valdžios institucijų patikimumui ir didinti socialinę įtampą.

  "Rusija, turinti vienus pažangiausių kibernetinių pajėgumų pasaulyje, kibernetinėmis atakomis gali sutrikdyti arba sugadinti kritiškai svarbią JAV infrastruktūrą", — rašoma pranešime.

  Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Maskva, naudodama kibernetinį šnipinėjimą, gali gauti reikalingą ekonominę, politinę ir su nacionaliniu saugumu susijusią informaciją.

  Anksčiau Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Kristoferis Rėjus (Christopher Wray) pareiškė, kad Rusija bando paveikti 2020 metų JAV rinkimus, tačiau neliečia infrastruktūros. Kita vertus, jis nepateikė jokių bandymų paveikti Amerikos rinkimus įrodymų. Be to, Amerikos žvalgyba įtaria Rusiją, Kiniją ir Iraną noru kištis į 2020 metų JAV rinkimus. Maskva kategoriškai neigia bet kokį kišimąsi.

  Dar šia tema

  Vakarai išsigando buvusio OPCW vadovo pareiškimų
  Rusijos FSB nufilmavo kariškio sulaikymą už valstybės paslapčių perdavimą Estijai
  Kaip Rusijos Su-57 pakeis jėgų pusiausvyrą Viduržemio jūros regione
  Tegai:
  grėsmė nacionaliniam saugumui, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos