18:30 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (432)

  Be to, Lenkijos reguliuotojas įsakė "Gazprom" partneriams per mėnesį nutraukti dujotiekio statybos finansavimo sutartį

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK skyrė "Gazprom" apie 7,6 mlrd. dolerių baudą "Nord Stream-2" byloje, o projekto partneriams iš Europos — 61 mln. dolerių, trečiadienį spaudos konferencijoje pranešė UOKiK vadovas Tomašas Chrustnas (Tomasz Chróstny).

  "Gazprom" ir dar penkioms įmonėms buvo skirtos 10 proc. metinės apyvartos baudos, tai yra maksimali sankcija pagal Lenkijos įstatymus", — sakė Chrustnas.

  Jis pažymėjo, kad "Gazprom" buvo skirta 29 milijardų zlotų bauda, dar penki "Gazprom" partneriai "Nord Stream-2" statyboje gavo baudas, kurių bendra suma viršijo 234 milijonus zlotų. Pasak Chrustno, kalbama apie "Engie Energy", "Uniper", "OMV", "Shell" ir "Wintershall".

  Lenkijos reguliuotojas teigė esąs pasirengęs, kad "Gazprom" gali apskųsti tokį sprendimą.

  Be to, "Gazprom" partneriai yra įpareigoti per 30 dienų nutraukti dujotiekio statybos finansavimo sutartis.

  "Vakar mes baigėme tyrimą dėl "Nord Stream-2" dujotiekio statybos. Mes kalbame apie statybą be Lenkijos antimonopolinio organo sutikimo", — sakė Chrustnas.

  "UOKiK direktoriaus sprendimu, įmonės yra įpareigotos nutraukti sutartis, sudarytas dujotiekio "Nord Stream-2" statybai", — sakė Chrustnas. Jis patikslino, kad sutartys turi būti nutrauktos per 30 dienų.

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. 

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekviena įmonė.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (432)

  Dar šia tema

  Danija leido eksploatuoti "Nord Stream-2"
  Laivas, skirtas užbaigti "Nord Stream-2", paliko Vokietijos uostą
  Tegai:
  Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos