20:29 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Jos teigimu, jie nežinojo apie jokią baudžiamąją bylą prieš ją Baltarusijoje ir, tuo labiau, Rusijoje

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja pakomentavo jos įtraukimą į ieškomų asmenų Rusijoje duomenų bazę, praneša RIA Novosti.

  "Tikriausiai turėčiau patikrinti savo pašto dėžutę. Aš visiškai nežinojau, kad esu susijusi su kažkokia baudžiamąja byla Baltarusijoje, o juo labiau Rusijoje", — atsakė ji vaizdo įraše, paskelbtame "BelSat Telegram" kanale.

  Anksčiau Rusijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad tarpvalstybinės kratos pagrindas buvo baudžiamoji byla prieš ją. Advokatas Dmitrijus Agranovskis RIA Novosti paaiškino, kad ministerija įtraukė Tichanovskają į ieškomų asmenų sąrašą kaip kovos su nusikalstamumu Sąjungos valstybėje dalį. Jis pažymėjo, kad Minskas ne pirmą kartą kreipiasi į Maskvą dėl savo piliečių paieškos, o kartais ir atvirkščiai.

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių. 

  Savo ruožtu Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Dar šia tema

  Lietuva įvertino galimybę išplėsti ES sankcijas Baltarusijai
  Lietuva blokavo lėšų skyrimą Minskui pagal ES programą
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos