17:30 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gardino muitinė priminė, kad šalys įsipareigojo per dieną priimti tam tikrą transporto priemonių skaičių

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Sunkvežimių eilės Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidaro dėl to, kad Lietuva nevykdo įsipareigojimų, sakė Gardino regioninės muitinės vadovas Andrejus Kovalčiukas, praneša BelTA.

  Anot jo, "Kamennyj Log" kontrolės punktas (greta "Medininkų") turi priimti mažiausiai 500 transporto priemonių, tačiau nustatyta norma nevykdoma ir sukelia didelių eilių susidarymą.

  "Siekdami užkirsti kelią neigiamoms pasekmėms ir neutralizuoti jas, mes reguliariai bendradarbiaujame su Lietuva ir buvo pasirašytas susitarimas, kad būtų užkirstas kelias ekstremalioms situacijoms. Kiekviena šalis įsipareigojo priimti tam tikrą transporto priemonių skaičių", — "Belarus 1" eteryje sakė jis.

  Kovalčiukas tvirtina, kad tuo pat metu Lietuva priekaištauja Baltarusijai dėl nereguliaraus darbo. Nors, kaip jis pažymėjo, Baltarusija ne tik vykdo pareigą per dieną praleisti 1200 transporto priemonių per Lietuvos sieną, bet ir siūlo jų skaičių padidinti bent dešimčia procentų.

  Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje periodiškai susidaro sunkvežimių eilės, dažniausiai savaitgaliais ir švenčių dienomis. Paprastai į respubliką negali patekti šimtai sunkvežimių, pasienyje tenka laukti labai ilgai. Panaši situacija pastebima ir iš Baltarusijos vykstant į Latviją ir Lenkiją, tačiau ten eilės gerokai mažesnės.

  Dar šia tema

  Iš Baltarusijos į Lietuvą negali patekti šimtai sunkvežimių
  Dėl COVID-19 Rucavos krašto gyventojai nustojo apsipirkti Palangoje
  Tegai:
  pasienis, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos