09:05 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (125)

  Viena iš perspektyvių vakcinų nuo COVID-19 šiuo metu laikoma prancūzų "Sanofi" ir Didžiosios Britanijos GSK

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Europos Sąjunga pasirašė trečią sutartį su farmacijos kompanija dėl galimos koronaviruso vakcinos pirkimo, pranešime Briuselyje surengtame instruktaže sakė EK atstovas Erikas Mameris (Eric Mamer), praneša RIA Novosti.

  "Mes pasirašėme trečiąją potencialios vakcinos pirkimo sutartį su "Johnson & Johnson". Tai yra apie 200 milijonų vakcinos dozių. Tai yra eksperimentinė vakcina, kuri šiuo metu yra trečiojoje bandymų fazėje", — sakė EK atstovas.

  Jis pridūrė, kad ES anksčiau yra pasirašiusi panašias sutartis su "AstraZeneca" ir "Sanofi-GSK".

  Išplatintame Europos Komisijos pareiškime taip pat nurodoma, kad ES sėkmingai užbaigė derybas su keliomis kitomis farmacijos įmonėmis, ypač su "CureVac", "BioNTech-Pfizer" ir "Moderna".

  Anksčiau už sveikatos apsaugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė, kad kol kas negalima kalbėti apie konkretų veiksmingos ir saugios vakcinos nuo koronaviruso atsiradimo ES laikotarpį.

  Viena iš perspektyvių vakcinų šiuo metu laikoma prancūzų "Sanofi" ir Didžiosios Britanijos GSK. Bendrame pareiškime bendrovės anksčiau pažymėjo, kad tikisi kreiptis dėl licencijos pirmojoje 2021 metų pusėje, jei visi bandymų etapai bus sėkmingi.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (125)

  Dar šia tema

  COVID-19 Lietuvoje: per parą — 142 nauji atvejai
  Skvernelis įvertino naujo karantino galimybę
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, ES

  Svarbiausios temos