11:06 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Astronautas iš Rusijos Federacijos priduria, kad gyvybė Raudonojoje planetoje atsirado žmonijos dėka

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Žmonija, pasak Rusijos kosmonauto Olego Artemjevo, jau atnešė gyvybę į Raudonąją planetą, siųsdama ten automatines stotis ir važiuojančius "roverius", praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad iš tikrųjų gyvybė Marse jau egzistuoja ir greičiausiai ją jau atnešė žmonės. Nes tai yra "roveriai", tos stotys, kurios pasiekė Marsą — nesvarbu, kaip mes su jais elgiamės, kad ir kaip mes juos valytume ir kad ir kokioje izoliacijoje juos laikytume, jie vis tiek kažkuriame kampe atsinešė paprasčiausius mikroorganizmus", — sakė jis.

  "Ir nepaisant to, kad Marse nėra žemiškų sąlygų, šie mikroorganizmai išgyveno ir pradėjo vystytis", — pridūrė astronautas.

  Jis prisiminė, kad Tarptautinės kosminės stoties Rusijos segmente buvo atliktas bandomasis eksperimentas, kuris įrodė mikroorganizmų sugebėjimą išgyventi kosminėje erdvėje.

  "Todėl žmogus, įkėlęs koją į Marsą, tikriausiai atras kažkokią gyvybę, labai panašią į tą, kuri yra Žemėje, bet jau labiau prisitaikiusią prie Marso sąlygų", — sakė astronautas.

  Artemjevas 2014 ir 2018 metais TKS atliko du kosminius skrydžius, kurių bendra trukmė buvo vieneri metai (366 dienos), ir atliko tris kosminius pasivaikščiojimus, kurių bendra trukmė buvo daugiau nei 20 valandų.

  Dar šia tema

  Mokslininkai vienoje iš Kamčiatkos upių atrado keistų nuosėdų
  Nobelio chemijos premija skirta už genomo redagavimo metodus
  Tegai:
  kosmosas, kosmonautai, Rusija, Marsas

  Svarbiausios temos