10:00 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (465)

  Praėjusios savaitės pabaigoje Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pasiūlė Varšuvai ir Vilniui sumažinti diplomatų skaičių šalyje

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lenkija atsakys į Baltarusijos reikalavimą sumažinti diplomatinį personalą "tinkamu laiku ir tinkama forma", pareiškė Lenkijos užsienio reikalų viceministras Marcinas Pšydačas (Marcin Przydacz).

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Reikalavimas drastiškai sumažinti Lenkijos diplomatinį personalą Baltarusijoje neliks be tinkamo Lenkijos atsakymo. Lenkija ras sričių ir būdų, kaip tinkamu laiku ir tinkama forma atsakyti į šį nedraugišką gestą", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Pšydačas.

  Spalio 2 dieną Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Lenkijai ir Lietuvai siūloma iki spalio 9 dienos sumažinti jų diplomatų skaičių šalyje — atitinkamai nuo 50 iki 18 ir nuo 25 iki 14 darbuotojų. Baltarusijos ambasadoriai Lenkijoje ir Lietuvoje buvo atšaukti konsultacijoms į Minską. Užsienio reikalų ministerijos teigimu, taip yra dėl šių dviejų ES šalių "atvirai nedraugiškų gestų" Minsko atžvilgiu, dėl atviro kišimosi į vidaus reikalus ir pagrindinės suverenios Baltarusijos teisės ignoravimo. Tą pačią dieną Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė, kad neatšauks savo ambasadorių Minske konsultacijoms. Vilnius taip pat pareiškė, kad nesumažins diplomatų skaičiaus.

  Spalio 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskelbė atšaukęs ambasadorių Baltarusijoje konsultacijoms. Po to šį pareiškimą padarė Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau. Yra žinoma, kad pirmadienį Baltarusiją paliko Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriai. Spalio 6 dieną pranešta, kad Vokietijos ambasadorius Baltarusijoje Manfredas Hutereris antradienį laikinai išvyko iš Minsko į Vokietijos Federacinę Respubliką. Spalio 7 dieną Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius taip pat paskelbė atšaukęs Latvijos ambasadorių iš Baltarusijos. Po to buvo atšauktas Estijos ambasadorius.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (465)

  Dar šia tema

  Latvijos ambasadorius Baltarusijoje atšauktas į Rygą
  Lietuva blokavo lėšų skyrimą Minskui pagal ES programą
  Ekspertas: Baltijos šalių diplomatai yra atsinaujinantis resursas Baltarusijai
  Tegai:
  ambasadoriai, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos