03:53 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ketvirtis amžiaus be TSRS (44)

  Pasak jo, pasaulis būtų geresnis, stabilesnis, saugesnis ir teisingesnis. Jis taip pat pabrėžė, kad "perestroika" nebuvo siekiama Sąjungos žlugimo

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Buvęs Tarybų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas pripažino galimybę atkurti Tarybų Sąjungą, tačiau tai užtruktų labai ilgai. Jo pareiškimą ketvirtadienį cituoja radijo stotis "Govorit Moskva".

  "Į tai atsakys istorijos eiga, ir aš tokių dalykų nedarau. Sujungimo procesai yra labai sunkūs, kad ir ką bedarytum, niekaip nepavyksta", — sakė jis.

  Pasak Gorbačiovo, buvusios sovietinės respublikos prarado savo politinę patirtį. "Tam, kad įgytų intelekto ir patirties", prireiks daugiau laiko.

  "Manau, kad jos prisivirė košės, bet dar neišsrėbė, tai stabdo. Su Baltarusija nepavyko — nejaugi? Tik laikas parodys", — pridūrė jis.

  Anksčiau interviu "The Times" Gorbačiovas apmąstė pasaulio likimą, jei būtų išlikusi Tarybų Sąjunga. Pasak jo, pasaulis būtų geresnis, stabilesnis, saugesnis ir teisingesnis. Jis taip pat pabrėžė, kad "perestroika" nebuvo siekiama Sąjungos žlugimo.

  1990 metais Michailas Gorbačiovas tapo pirmuoju ir paskutiniuoju TSRS prezidentu, tačiau jo įgaliojimai baigėsi jau 1991 metais. Anksčiau jam buvo suteikta Nobelio taikos premija.

  Temos:
  Ketvirtis amžiaus be TSRS (44)

  Dar šia tema

  Rusijos senatorius sukritikavo Gorbačiovą už "geopolitinę kapituliaciją"
  "Apie tai nekalba": ko JAV reikalavo už pagalbą pagal Lendlizą
  Gorbačiovas pakomentavo situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Michailas Gorbačiovas, TSRS

  Svarbiausios temos