21:54 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikos poetė ir profesorė iš Jeilio universiteto buvo pripažinta verta apdovanojimo "už savo neabejotiną poetinį balsą"

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. 2020 metų Nobelio literatūros premijos laureate tapo Luiza Gliuk (Louise Glück) "už savo neabejotiną poetinį balsą, kuris su griežtu grožiu paverčia individualią egzistenciją universalia".

  Apie tai paskelbė Švedijos karališkosios mokslų akademijos Nobelio komitetas.

  Gliuk gimė žydų išeivių iš Austrijos ir Vengrijos šeimoje 1943 metais. Ji dėstė anglų kalbą Viljamso koledže, Masačusetse, Jeilio, Bostono ir Ajovos universitetuose.

  Šią savaitę Nobelio komitetas paskelbė fiziologijos ir medicinos, fizikos ir chemijos sričių nugalėtojų vardus, o penktadienį bus paskelbtas Taikos premijos laureatas. Nobelio savaitė baigsis spalio 12 dieną, skyrus ekonomikos mokslų premiją Alfredui Nobeliui atminti.

  Dėl koronaviruso pandemijos apdovanojimų ceremonija vyks nuotoliniu būdu. Ji vyks gruodžio 10 dieną, Švedų verslininko ir išradėjo Alfredo Nobelio mirties dieną. Šiemet kiekvienos Nobelio premijos suma padidinta iki dešimties milijonų Švedijos kronų (kiek daugiau nei milijono dolerių).

   

  Tegai:
  Nobelio premijos įteikimo ceremonija, Nobelio literatūros premija, Nobelio premija

  Svarbiausios temos