14:26 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Pokalbis truko apie 40 minučių, susirinkusieji pastebėjo, kad "kažkas ne taip", ir komitetas nusprendė nutraukti derybas

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Nežinomas asmuo prisijungė prie Danijos parlamento Užsienio politikos komiteto narių internetinio pokalbio, kuriame apsimetė buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, pranešė Danijos parlamento spaudos tarnyba.

  "Internetinio pokalbio metu tam tikras asmuo apsimetė kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja. Susitikime buvo aptariama dabartinė politinė situacija Baltarusijoje ir tai, kaip Baltarusijos žmones galima palaikyti kovoje už demokratiją ir žmogaus teises", — rašoma pranešime.

  Parlamentas pažymėjo, kad internetinis pokalbis įvyko spalio 6 dieną. Iš pradžių neva Baltarusijos atstovai organizatorius informavo apie vaizdo kameros problemas, todėl pačios kalbėtojos niekas nematė. Pokalbis truko apie 40 minučių, susirinkusieji pastebėjo, kad "kažkas ne taip", ir komitetas nusprendė jį nutraukti.

  "Vėliau komitetas susisiekė su Tichanovskajos būstinės atstovais, kurie patvirtino, kad kitas asmuo apsimetė Tichanovskaja", — RIA Novosti cituoja parlamento komentarą.

  Spaudos tarnyba taip pat pažymėjo, kad "susitikimo metu nebuvo pasakyta nieko kompromituojamo Danijos parlamento Užsienio politikos komiteto atžvilgiu".

  Komiteto vadovas Martinas Lidegardas išreiškė susirūpinimą dėl to, kas įvyko, ir išreiškė viltį, kad tai "nemandagus kažkieno pokštas". Parlamentas pažadėjo ištirti įvykį.

  Masiniai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka — VRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Pastaruoju metu protesto akcijos vyksta daugiausia savaitgaliais, o platesnio masto — sekmadieniais.

  Po rinkimų Tichanovskajos iniciatyva opozicija įkūrė Koordinacinę tarybą (KT). Opozicija laiko Tichanovskają išrinktąja lydere, reikalauja surengti naujus rinkimus šalyje ir derybas su dabartine valdžia.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra, susikūrus Koordinacinei tarybai, pradėjo baudžiamąją bylą dėl raginimų užgrobti valdžią. Šiuo metu šeši iš septynių Koordinacinės tarybos prezidiumo narių areštuoti arba yra užsienyje. Beveik iš karto po balsavimo dienos Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur, pasak jos, yra jos vaikai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Dar šia tema

  Čekija atšauks ambasadorių iš Baltarusijos
  Baltarusija įsitikinusi, kad Lietuva persvarstys sprendimą dėl BelAE
  Rusijos geležinkeliai pasirengę pervežti naftos produktus iš Baltarusijos į Rusijos uostus
  Tegai:
  Danija, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos