18:42 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusiais metais Nobelio taikos premija buvo įteikta Etiopijos ministrui pirmininkui Abiy Ahmedui už ryžtingas iniciatyvas dėl konflikto su Eritrėja sureguliavimo

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. JT Pasaulio maisto programa tapo 2020 metų Nobelio taikos premijos laureate.

  Kaip teigiama Nobelio komiteto sprendime, ji gavo apdovanojimą už "pastangas kovoje su badu, indėlį gerinant sąlygas, kad būtų pasiekta taika konfliktiniuose regionuose".

  "Šių metų apdovanojimu Norvegijos Nobelio komitetas nori atkreipti pasaulio dėmesį į milijonus žmonių, kenčiančių nuo bado. Pasaulinė maisto programa atlieka pagrindinį vaidmenį daugiašaliame bendradarbiavime, nukreiptame į tai, kad maisto saugumas taptų taikos priemone. Tai labai prisidėjo prie JT šalių suartėjimo siekiant neutralizuoti tai, kad badas naudojamas kaip karo ir konflikto ginklas", — pažymėjo komitetas.

  2019 metais Nobelio taikos premija buvo paskirta Etiopijos ministrui pirmininkui Abiy Ahmedui "už jo pastangas pasiekti taiką ir tarptautinį bendradarbiavimą, ypač — už ryžtingas iniciatyvas išspręsti pasienio konfliktą su kaimynine Eritrėja".

  Tradicinė kasmetinė Nobelio savaitė prasidėjo Stokholme iškilminga fiziologijos ar medicinos premijos laureatų paskelbimo ceremonija. Antradienį buvo paskelbti fizikos srities laureatai, trečiadienį — chemijos srities laureatai, ketvirtadienį — literatūros premijos laureatai, o pirmadienį, spalio 12 dieną, bus paskelbta, kas gavo ekonomikos mokslų premiją Alfredui Nobeliui atminti.

  Dar šia tema

  Nobelio premija
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Nobelio premija

  Svarbiausios temos