07:47 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Lukašenka atkreipė dėmesį į tai, kad net rinkimų kampanijos respublikoje etape jis perspėjo apie daugybę pavojų ir iššūkių, su kuriais teks susidurti

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Baltarusijos "išlikimo precedento neturinčios išorinės turbulencijos" sąlygomis garantija yra tik vidinis stabilumas, penktadienį pareiškė Respublikos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Kaip pranešė Sputnik Baltarusija, Lukašenka surengė susitikimą "aktualiais klausimais".

  "Turime suprasti, kad esame precedento neturinčių išorinių neramumų sąlygomis. Tik vidinis stabilumas yra Baltarusijos išlikimo garantas. Jei išlaikysime stabilumą — išgyvensime, jei ne — mus atskirs", — sakė jis.

  Lukašenka atkreipė dėmesį į tai, kad net rinkimų kampanijos respublikoje etape jis perspėjo apie daugybę pavojų ir iššūkių, su kuriais teks susidurti.

  "Atminkite, sakiau, kad rinkimai bus labai įdomūs, o po rinkimų bus dar įdomiau. Jūs pasiklausėte — prezidentas gražiai pakalbėjo, ir gerai. O šiandien visi sako: taip... Aš jums sakiau: pandemija praeis, koronavirusas praeis, bet kur mes būsime? Ar prisimenate, kai sakiau, kad Baltarusija bus draskoma? Visa tai įvyko. Ir tai vyksta. Ir mes turime atlaikyti", — pabrėžė Lukašenka.

  Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Dar šia tema

  Nausėda paragino įtraukti Lukašenką į ES sankcijų sąrašą
  Makronas įvardijo Lukašenkos neįtraukimo į ES sankcijų sąrašą priežastis
  Kremlius atskleidė Putino ir Lukašenkos pokalbio detales
  Tegai:
  Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos