12:10 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (127)

  Šaltinis Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijoje pripažino, kad šalis nėra pasirengusi pandemijai, todėl vienintelis būdas pagerinti situaciją — susitarti su Rusija dėl vakcinos pirkimo

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Ukrainos politikai domisi, kur galima neoficialiai nusipirkti Rusijos vakciną nuo koronaviruso, praneša "RT" su nuoroda į šaltinį partijoje "Tautos tarnas".

  "Valstybinėms ligoninėms nėra vilties, o į privačias ligonines patekti neįmanoma", — pridūrė jis.

  Savo ruožtu "RT" šaltinis Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijoje pripažino, kad šalis nėra pasirengusi pandemijai.

  "Hospitalizuotų žmonių skaičius kiekvieną dieną auga, o daugelyje miestų gydytojai pacientams siūlo savarankiškai derėtis su ligonine dėl hospitalizavimo. Vietų trūksta, deguonis tampa deficitu. Ir tai net ne pikas. Todėl vienintelis būdas pagerinti situaciją — susitarti su Rusija dėl vakcinos pirkimo", — pasakė televizijos kanalo pašnekovas.

  Pirkti Rusijos vakciną šiomis dienomis paragino Aukščiausiosios Rados deputatas iš prezidentą palaikančios frakcijos Aleksandras Kačura.

  Partijos "Opozicijos platforma — už gyvenimą" tarybos lyderis Viktoras Medvedčukas šią savaitę lankėsi Maskvoje ir susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu paprašė apsvarstyti galimybę tiekti Rusijos vakcinas Ukrainai. Putinas atsakė, kad tai įmanoma, tačiau reikalingas oficialus Kijevo prašymas.

  Pasak Medvedčuko, jis pats išbandė Rusijos vakciną. Tačiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis patarė netikėti tokiais pareiškimais ir laukti "tikrosios vakcinos", kurią neva žadėjo Europos Sąjunga.

  Naujausiais duomenimis, Ukrainoje yra daugiau nei 260 tūkstančių COVID-19 atvejų, beveik 5 tūkstančiai žmonių mirė, 113 tūkstančių pasveiko.

  Rugpjūtį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną, užkertančią kelią COVID-19. Gamalėjaus nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centro kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukurtas preparatas buvo pavadintas "Sputnik V". Be to, šiuo metu atliekama registracijos procedūra "Vektor" centro sukurtai vakcinai, o Rusijos mokslų akademijos Čumakovo imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centro sukurtas preparatas yra klinikinių tyrimų etape.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (127)
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos