21:07 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad praėjusią savaitę Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Palaikyti priešišką antirusišką politiką yra neleistina JAV kvailybė, rašo "The American Conservative" žurnalas.

  "Šiandien Amerika negali sau leisti tokios kvailystės. Jei mes stigmatizuosime tuos, kurie pasisako už mažiau priešišką strategiją Maskvos atžvilgiu, jei juos vadinsime marionetėmis, išdavikais ir "Rusijos agentais", mes negausime protingos politikos", — mano straipsnio autoriai.

  Jų nuomone, Vašingtonas turėtų iš naujo įvertinti savo užsienio politiką, nes šiuolaikinė paranoja, siejama su Maskva, gali atgaivinti makartizmą — judėjimą, 1940-aisiais kilusį JAV, kurio pagrindinis uždavinys buvo "apvalyti" visuomenę nuo tariamų komunistų.

  Žiniasklaida pabrėžia, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Amerikos vadovo santykių negalima apibūdinti vienareikšmiškai, o pareiškimai apie Donaldo Trampo "sąmokslą" su Maskva yra mitas, kuris "niekada nežus".

  Be to, straipsnio autoriai pažymi, kad Vašingtonui naudingiau atsisakyti paranojos ir pagerinti santykius su vienu didžiausių tarptautinių geopolitinių veikėjų.

  Praėjusią savaitę Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando
  "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu.

  Dar šia tema

  "Užteks poros smūgių: Pentagonui buvo paaiškinta, kaip kovoti su Rusija ir Kinija
  Rusija ir JAV nesusitarė dėl ginklavimosi sutarties
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, santykiai, Vladimiras Putinas, Rusija, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos