20:12 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Azerbaidžano prezidentas taip pat pareiškė, kad "jei Armėnija bus įsipareigojusi paliaubų režimui, tada prasidės politinio reguliavimo ir baigsis raginimo deryboms etapas"

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Baku yra pasirengęs nedelsiant pradėti derybas su Jerevanu dėl Kalnų Karabacho, sakė Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas, praneša RIA Novosti.

  "Mes esame pasirengę pradėti rytoj, todėl viskas priklauso nuo ESBO Minsko grupės veiksmų, jų darbo grafiko. Mūsų pusė yra pasirengusi nedelsiant pradėti derybas", — interviu RBK sakė Alijevas.

  Jis taip pat pareiškė, kad "jei Armėnija bus įsipareigojusi paliaubų režimui, tada prasidės politinio reguliavimo ir baigsis raginimo deryboms etapas".

  Karinis konfliktas Kalnų Karabache
  © Sputnik / Минобороны Азербайджана

  Penktadienį Maskvoje vyko Rusijos Federacijos, Armėnijos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijų vadovų derybos. Šalys susitarė dėl paliaubų, kurios įsigaliojo spalio 10 dieną, 12:00 valandą vietos laiku. Šalys kaltina viena kitą dėl paliaubų nesilaikymo. Be to, po Maskvos derybų Azerbaidžanas ir Armėnija, tarpininkaujant ESBO Minsko grupės pirmininkams, remdamosi pagrindiniais susitarimo principais, sutiko pradėti esmines derybas, kad kuo greičiau būtų pasiektas taikus susitarimas.

  Kovos kontaktų linijoje Karabache prasidėjo rugsėjo 27 dieną. Armėnija ir Azerbaidžanas kaltina vienas kitą dėl kovinių veiksmų pradžios, Karabachas pranešė apie taikių nepripažintos respublikos gyvenviečių ir jos sostinės Stepanakerto apšaudymą. Armėnija paskelbė karo padėtį ir pirmą kartą — bendrą mobilizaciją, teigdama, kad Ankara aktyviai remia Baku. Azerbaidžane buvo pradėta dalinė mobilizacija.

  Rusijos, JAV ir Prancūzijos vadovai paragino šalis nutraukti susirėmimus ir įsipareigoti pradėti derybas be išankstinių sąlygų. Turkija pareiškė, kad teiks Azerbaidžanui bet kokią paramą, kurios ji prašo, atsižvelgdama į dar vieną Kalnų Karabacho padėties pablogėjimą.

  Konfliktas Karabache prasidėjo 1988 metų vasario mėnesį, kai Kalnų Karabacho autonominis regionas paskelbė apie atsiskyrimą nuo Azerbaidžano TSR. Per ginkluotą konfrontaciją 1992–1994 metais Azerbaidžanas prarado Kalnų Karabacho ir septynių gretimų regionų kontrolę. Nuo 1992 metų vyksta ESBO Minsko grupės, kuriai vadovauja trys pirmininkaujančios šalys — Rusija, JAV ir Prancūzija, derybos dėl taikaus konflikto sprendimo. Azerbaidžanas primygtinai reikalauja išsaugoti savo teritorinį vientisumą, Armėnija gina nepripažintos respublikos interesus, nes Kalnų Karabachas nėra derybų šalis.

  Dar šia tema

  Armėnijoje paskelbta karo padėtis ir visuotinė mobilizacija
  Kalnų Karabachas: ar Azerbaidžanas ir Armėnija galės nutraukti ugnį ir susitarti?
  Vilnių bombarduos: Žirinovskis papasakojo apie galimus konfliktų židinius
  Putinas, Trampas ir Makronas susitarė dėl pareiškimo dėl padėties Karabache
  Ar Turkija gali išvaryti Rusiją iš Užkaukazės?
  Tegai:
  Kalnų Karabachas, Armėnija, Azerbaidžanas

  Svarbiausios temos