07:24 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau pranešta, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas esą tikisi iki lapkričio 3 dienos rinkimų su Rusija sudaryti naują susitarimą dėl branduolinių ginklų

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Kremlius mano, kad derybos dėl ginklų kontrolės su JAV yra aktuali ir prioritetinė tema, dabar jos vyksta ekspertų lygiu, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau pranešta, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas esą tikisi iki lapkričio 3 dienos rinkimų su Rusija sudaryti naują susitarimą dėl branduolinių ginklų.

  "Mes neatsakysime į šaltinius, yra per daug netiesos. Ši tema yra karšta, ji mums yra prioritetas palaikant ryšius su amerikiečiais. Ekspertų lygmenyje kontaktai tęsiasi. Ir, žinoma, ne tik mūsų abiejų šalių, bet ir viso pasaulio interesais. Rastas sutarimas", — atsakydamas į RIA Novosti klausimą, kiek realus šis scenarijus yra Maskvos požiūriu, atsakė Peskovas.

  Pareigos, pasak RF prezidento spaudos sekretoriaus, "taip pat žinomos, pagrindiniai sąlyčio taškai taip pat žinomi".

  Anksčiau JAV paskelbė galvojančios pratęsti Branduolinės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III), kuri baigia galioti 2021 metais, su Rusija, tačiau jos siūlo išplėsti sutartį įtraukiant į ją daugybę naujų ginklų ir taip pat siūlo prie jos prijungti KLR.

  Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

  Dar šia tema

  450 km per 4 minutes. Raketa "Cirkon" — Rusijos atsakas į agresyvius JAV planus
  Kad ir kas laimės rinkimus, pasaulis Lietuvoje neapsivers aukštyn kojomis, mano ekspertas
  Tegai:
  ginklų kontrolė, JAV, Rusija, Dmitrijus Peskovas

  Svarbiausios temos