20:38 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Anksčiau buvo pranešta, kad Prancūzija ir Vokietija rengia sankcijų paketą, pagal kurį kai kurie GRU pareigūnai gali būti nubausti už incidentą su Aleksejumi Navalnu

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Ataka prieš rusą Aleksejų Navalną neturėtų likti be pasekmių, Vokietija šiandien pradės diskusijas dėl sankcijų, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas).

  Prieš ES Tarybos posėdį Liuksemburge jis vėl užsiminė apie priemones prieš tariamus įvykio kaltininkus, įrašą paskelbė YouTube kanalas "Ihr Program".

  Masas pabrėžė, kad cheminio ginklo, kurio panaudojimu įtariama Rusija, naudojimas negali likti nenubaustas — apie tai jis ketina susitikime kalbėti su kitų šalių atstovais.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Prancūzija ir Vokietija rengia sankcijų paketą, pagal kurį kai kurie GRU pareigūnai gali būti nubausti už incidentą su Aleksejumi Navalnu.

  Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

  Rusijos URM
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę.

  Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Dar šia tema

  Lavrovas pakomentavo sankcijų grėsmę dėl situacijos su Navalnu
  Toksikologas: Navalno "apnuodijimo" diagnozė nepasitvirtino
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Vokietija, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos