04:23 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Liepos mėnesį "Roscosmos" generalinis direktorius Dmitrijus Rogozinas sakė, kad Rusija aktyviai kuria branduolinį kosminį variklį, siekdama ateityje siųsti sunkiuosius erdvėlaivius į tolimas Saulės sistemos planetas ir už jos ribų

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. "Roscosmos" ir "Rosatom" turėtų sutelkti dėmesį į branduolinio kosminio vilkiko sukūrimą, kuris pristatytų krovinius į Mėnulį, o tai leis Rusijai tapti monopolija šioje srityje ir lygiaverte JAV partnere, praneša RIA Novosti.

  Šią nuomonę išsakė Rusijos Ciolkovskio kosmonautikos akademijos narys, korespondentas Andrejus Joninas, komentuodamas būsimą Rusijos branduolinio vilkiko plėtrą skrydžiams į Saulės sistemos planetas.

  "Norint įgyti svarbų vaidmenį, lygiaverčio partnerio vaidmenį tarptautiniame bendradarbiavime, būtina įnešti pagrindinį indėlį į tokį projektą. Rusija prisidėjo prie Tarptautinės kosminės stoties projekto, kurdama orbitines stotis ir ilgalaikius pilotuojamus skrydžius", — sakė ekspertas.

  Būtent dėl ​​šios priežasties, pasak jo, Rusija tapo lygiaverte partnere, nors JAV investavo ir vis dar investuoja į projektą 10 kartų daugiau pinigų.

  "Jei mes kalbame apie Mėnulio projektą, tai vėlgi amerikiečiai įneša pagrindinį finansinį įnašą, kuria Mėnulio stoties elementus, o Rusija galėtų įnešti pagrindinį indėlį į šį projektą, jei ji dėtų visas pastangas sukurti daugkartinį kosminį branduolinį vilkiką transportui gabenti maršrutu Žemė–Mėnulis–Žemė", — sakė jis.

  Eksperto teigimu, tokiam vilkikui prireiks kelių šimtų kilovatų galios, o jo poreikis iškils jau 2025–2026 metais.

  "Tam reikia panaudoti visus "Roscosmos" ir "Rosatom" pajėgumus", — mano jis.

  Liepos mėnesį "Roscosmos" generalinis direktorius Dmitrijus Rogozinas sakė, kad Rusija aktyviai kuria branduolinį kosminį variklį, siekdama ateityje siųsti sunkiuosius erdvėlaivius į tolimas Saulės sistemos planetas ir už jos ribų. 

  Rusijos tankas T-72
  © Sputnik / Ульяна Соловьева

  Dabar "Roscosmos" įmonių specialistai kuria transporto ir energijos modulį (TEM), pagrįstą megavatų klasės atomine elektrine. Techninį kompleksą palydovams su TEM paruošti planuojama pastatyti Vostočnyj kosmodrome, jį pradėti eksploatuoti 2030 metais.

  2020 metų sausio mėnesį "Roscosmos" generalinio direktoriaus pirmojo pavaduotojo Jurijaus Urličičiaus pristatyme "Royal Readings" buvo užsiminta apie planus 2030 metais paleisti į orbitą branduolinį kosminį vilkiką bandomiesiems skrydžiams. Po to planuojama pradėti serijinę gamybą ir komercinį naudojimą.

  Dar šia tema

  Amerikai pritrūko pinigų vakcinai
  Rusijos ekspertai įvertino baltarusiškų krovinių perorientavimą iš Baltijos šalių
  Tegai:
  Mėnulis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos