14:15 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau kanadietė buvo ne vienintelė atgailavusi ir prisipažinusi padarius nusikaltimą. Dėl grąžintų daiktų kiekio net buvo sukurtas muziejus

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Turistė grąžino iš Pompėjos pavogtus artefaktus, pagalvojusi, kad jie neša jai nelaimę, praneša "The Guardian".

  Kanadietė kelionių agentūrai Pompėjoje, Pietų Italijoje, išsiuntė siuntą su dviem mozaikinėmis plytelėmis, amforos gabalais ir keramikos gabalu kartu su laišku, kuriame pripažįsta savo kaltę.

  Nikolei buvo 20 metų, kai 2005 metais ji aplankė archeologinį parką. Po 15 metų ji nusprendė, kad daugybė problemų, kurios ją kankino visus šiuos metus, yra susijusios su senovės artefaktų vagyste.

  "Prašau atsiimti daiktus, jie neša nelaimę", — parašė ji.

  Moteris pridūrė išmokusi pamoką ir prašo "Dievo atleidimo".

  "Dabar man 36 metai ir du kartus sirgau krūties vėžiu, — prisipažino ji. — Paskutinį kartą viskas baigėsi dviguba mastektomija. Aš ir mano šeima taip pat turėjome finansinių problemų. Mes esame geri žmonės, ir aš nenoriu šio prakeiksmo perduoti savo artimiesiems".

  Savo vagystę ji paaiškino troškimu turėti istorijos gabalėlį, kurio neturi niekas kitas, tačiau relikvijos, pasak jos, turėjo "daug neigiamos energijos <...>, susijusios su šiuo kraštu".

  Pompėja buvo palaidota po vulkaniniais pelenais po katastrofiško Vezuvijaus išsiveržimo 79 mūsų eros metais.

  Nikolė — ne vienintelė atgailavusi ir prisipažinusi padarius nusikaltimą. Gautas dar vienas kanadiečių poros prisipažinimo laiškas, taip pat keli akmenys, pavogti iš šios vietos 2005 metais.

  "Mes juos paėmėme, negalvodami apie skausmą ir kančias, kurias žmonės patyrė Vezuvijaus išsiveržimo ir baisios mirties metu, — rašė jie. — Mes apgailestaujame. Prašau, atleiskite mums už šį siaubingą poelgį. Tegul jų sielos ilsisi ramybėje".

  Per šiuos metus į vietą buvo grąžinta tiek daug pavogtų daiktų, kad buvo sukurtas muziejus.

  Tačiau kai kurie vagys bandė parduoti "Pompėjos dalis" internete. 2015 metais "eBay" buvo pateiktas 1958 metais iš griuvėsių paimtas akmuo.

  Dar šia tema

  Archeologai rado senovės gyvenvietės, kurioje gyveno paslaptinga gentis, griuvėsius
  Nacistinės simbolikos kolekcija rasta Argentinoje
  Norvegijoje aptikti 1200 metų senumo vikingų šventyklos griuvėsiai
  Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
  Tegai:
  Kanada, turizmas, artefaktas, Italija, Pompėja

  Svarbiausios temos