06:45 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pridūrė, kad Vašingtono "maniakiškas noras" įtraukti Pekiną į derybas gali lemti START-III sutarties pratęsimo proceso pabaigą

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Naujausi JAV valdžios atstovų pareiškimai apie tariamą pasirengimą laikinai įšaldyti branduolinius arsenalus yra nepriimtini ir pažeidžia "žaidimą pagal sąžiningas taisykles", žurnalistams sakė Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, praneša RIA Novosti.

  "Jungtinės Valstijos sistemingai siekia laužyti susitarimus strateginio stabilumo srityje. Pastaruoju metu išsakyti Amerikos pareiškimai apie tariamą pasirengimą laikinai įšaldyti branduolinius arsenalus yra nepriimtini ir pažeidžia "žaidimą pagal sąžiningas taisykles", — žurnalistams sakė jis.

  Sluckis pridūrė, kad Vašingtono "maniakiškas noras" įtraukti Pekiną į derybas gali lemti START-III sutarties pratęsimo proceso pabaigą.

  "Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas jau pareiškė nematantis perspektyvos pratęsti sutartį. Ir jei taip nutiks, tada, mano nuomone, bus sunaikintas kone paskutinis kertinis ginklų kontrolės sistemos akmuo. Ir visa kaltė dėl to teks JAV", — sakė jis.

  JAV prezidento specialusis pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis anksčiau sakė, kad Vašingtonas yra pasirengęs pratęsti START-III "jau rytoj" mainais į abipusį branduolinių arsenalų įšaldymą, ir tvirtino, kad šiuo klausimu pasiekė "principinį" susitarimą su Maskva.

  Savo ruožtu Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas RIA Novosti sakė, kad JAV sąlyga įšaldyti branduolinius arsenalus susitarimo dėl strateginių puolamųjų ginklų sudarymo kontekste Maskvai žinoma jau seniai, tačiau Rusijai tai nepriimtina.

  Anksčiau JAV paskelbė galvojančios pratęsti Branduolinės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III), kuri baigia galioti 2021 metais, su Rusija, tačiau jos siūlo išplėsti sutartį įtraukiant į ją daugybę naujų ginklų ir taip pat siūlo prie jos prijungti KLR.

  Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

  Dar šia tema

  450 km per 4 minutes. Raketa "Cirkon" — Rusijos atsakas į agresyvius JAV planus
  Apie Karabachą, Baltarusiją ir ES: pagrindiniai Lavrovo pareiškimai dideliame interviu
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos