18:01 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas paaiškino, kad pati Vokietija neturi branduolinių ginklų, tačiau jos teritorijoje yra strateginių bombonešių, kuriuos kontroliuoja JAV ginkluotosios pajėgos

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Vokietijos žiniasklaidos publikacija, kuria remiantis Vokietijos oro pajėgos vykdė gynybines pratybas naudodamos atomines bombas, yra nepagrįsta — nė viena šalis savo teritorijoje nenaudoja branduolinių ginklų, ketvirtadienį RIA Novosti sakė "Nacionalnaja oborona" žurnalo vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenka.

  Anksčiau leidinys "Bild" rašė, kad pratybos, pavadintos "Stalwart Noon", buvo surengtos Šiaurės Reino-Vestfalijos Nerfenicho aviacijos bazėje, dalyvaujant Vokietijos oro pajėgoms ir jų NATO sąjungininkams. Į pratybas neva buvo įtraukti bombonešiai, galintys nešiotis branduolinius ginklus. Pagrindinis pratybų tikslas, kaip teigiama medžiagoje, yra pratinti Vokietijos gynybą naudoti atomines bombas.

  "Vokietijos gynyba branduolinėmis bombomis yra nesąmonė. Bet koks branduolinis sprogimas Europoje atneš milžiniškas aukas. Beje, Rusija nuosekliai pasisakė už JAV taktinių branduolinių ginklų pašalinimą iš Europos žemyno. Be to, per visas pastarąsias pratybas [NATO — Sputnik] mūsų pasienyje buvo rengiama branduolinio smūgio Rusijai galimybė", — sakė jis.

  Ekspertas paaiškino, kad pati Vokietija neturi branduolinių ginklų, tačiau jos teritorijoje yra strateginių bombonešių, kuriuos kontroliuoja JAV ginkluotosios pajėgos.

  Numatoma, kad kilus karui Europoje, dalis branduolinių užtaisų bus perduota NATO oro pajėgoms, kurios veiks pagal vieną operacinį planą.

  Dar šia tema

  Ar Turkija gali išvaryti Rusiją iš Užkaukazės?
  Rusija neturi pasirinkimo posovietinėje erdvėje
  Tegai:
  branduolinis karas, karas, Vokietija

  Svarbiausios temos