15:50 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Kaip pažymėjo prezidentas, prieš keletą metų Baltarusijoje buvo priimta nauja karinė doktrina, atsižvelgiant į tokius reiškinius kaip hibridinis karas ir "spalvotoji revoliucija"

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad sudėtingos taktinės pratybos respublikos vakaruose "atvedė į protą" išorines pajėgas, kurios suprato, kad Minskas turi "tvirtą kumštį" ir gali atsakyti.

  Kaip pranešė agentūra "BelTA", Lukašenka ketvirtadienį susitiko su Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) generaliniu sekretoriumi Stanislavu Zasu.

  "Mes pažiūrėjome į savo vakarų regioną, atidžiau pažiūrėjome, ėmėmės tikslo karine prasme. Tikriausiai vis tiek prasminga ten, už šalies ribų, kad mes turime gerą kumštį ir galime atsakyti labai rimtai", — sakė Lukašenka.

  Jis pažymėjo, kad prieš keletą metų Baltarusijoje buvo priimta nauja karinė doktrina, atsižvelgiant į tokius reiškinius kaip hibridinis karas ir "spalvotoji revoliucija".

  "Tai gali būti kažkas panašaus Baltarusijoje, todėl buvome priversti reaguoti, taip pat parodyti jėgą", — paaiškino Baltarusijos prezidentas.

  "Todėl mes labai norėtume, kad Baltarusijos vadovavimo KSSO metu generalinis sekretorius laikytųsi pozicijos, dėl kurios sutarėme, ir pastūmėtų KSSO narius dirbti efektyviau. Iš mūsų pusės bus absoliutus palaikymas", — pridūrė Lukašenka.

  Anksčiau Baltarusijos gynybos ministras Viktoras Chreninas paskelbė apie kišimąsi į šalies vidaus reikalus, šiuo atžvilgiu jis pradėjo sudėtingas taktines pratybas su Vakarų operacinės vadovybės kariuomene Gardino kryptimi. Lukašenka patvirtino joms skirtą teritoriją. Pratybos vyko rugpjūčio 28–31 dienomis.

  Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad vykstantys protestai šalyje koordinuojami iš užsienio. Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje ir pažymėjo, kad neramumus valdo JAV, o europiečiai "žaidžia kartu". Tarp šalių, iš kurių galimai koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Baltarusijos santykiai su ES šalimis smarkiai pablogėjo po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų, kuriuose, CRK duomenimis, Lukašenka laimėjo šeštą kartą. Respublikos opozicija Tichanovskają laiko išrinktąja vadove. Europos Sąjunga nepripažino Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu. Po rinkimų šalyje prasidėjo iki šiol besitęsiantys masiniai protestai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja gavo Rusijoje pripažintos nepageidaujama organizacijos apdovanojimą
  Išardys metalo laužui: kas laukia Lietuvos uosto praradus baltarusiškus krovinius
  Tegai:
  Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos