10:29 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Ribojamosios priemonės, kurių buvo imtasi, apima draudimą keliauti ES, fizinių ir juridinių asmenų turto įšaldymą

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Europos Sąjunga ketvirtadienį oficialiame žurnale paskelbė, kad oficialiai nustatė sankcijas šešiems fiziniams asmenims ir vienai organizacijai iš Rusijos, kurie Europoje laikomi susijusiais su tariamu Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimu.

  Rusijos Federacijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų Lavrovo ir Maso susitikimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  Sąraše yra FSB direktorius Aleksandras Bortnikovas, pirmasis Rusijos Federacijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Sergejus Kirijenka, prezidento vidaus reikalų vadovas Andrejus Jarinas, įgaliotasis pasiuntinys Sibire Sergejus Menjailo, Rusijos Federacijos gynybos ministrų pavaduotojai Pavelas Popovas ir Aleksejus Krivoručka.

  Taip pat sankcijos taikomos vienai Rusijos organizacijai: Valstybiniam organinės chemijos ir technologijų mokslinių tyrimų institutui.

  "Priimtos ribojamosios priemonės apima draudimą keliauti į ES ir turto įšaldymą fiziniams asmenims, taip pat turto įšaldymą juridiniam asmeniui. Be to, fiziniams ir juridiniams asmenims iš ES draudžiama skirti lėšų tiems, kurie yra išvardyti sąraše", — teigė ES.

  Europos Sąjunga pabrėžė, kad tas pats sankcijų už cheminio ginklo platinimą ir naudojimą režimas anksčiau buvo taikomas tiems, kurie buvo atsakingi už Skripalio apsinuodijimą 2018 metais.

  Cheminių ginklų sankcijų režimą Europos Sąjunga įvedė 2018 metais.

  Juo numatyta įvesti ribojamąsias priemones fiziniams asmenims ir organizacijoms, kurios, ES manymu, dalyvauja kuriant ar naudojant cheminį ginklą, tiems, kurie teikia finansinę, techninę ar materialinę pagalbą, pataria šiems asmenims ir organizacijoms.

  Įtraukimas į ES sankcijų sąrašą reiškia draudimą atvykti į ES teritoriją, įšaldyti turtą Sąjungos teritorijoje. Europos Sąjungos piliečiams ir organizacijoms draudžiama pervesti lėšas tiems, kurie yra sąraše.

  Sankcijose dėl cheminio ginklo šiuo metu yra devyni asmenys (penki yra susiję su Sirijos valdžios institucijomis, o keturi, kaip manoma, dalyvavo 2018 metais naudojant nuodingą medžiagą prieš Sergejų ir Juliją Skripalius) ir viena Sirijos organizacija. Spalio 12 dieną Europos Sąjunga pratęsė šias sankcijas metams, iki 2021 metų spalio 16 dienos. Šiame sąraše visų pirma yra "GRU karininkai" Anatolijus Čepiga ir Aleksandras Miškinas ("Bellingcat" projekte Petrovas ir Boširovas įvardijami kaip Miškinas ir Čepiga), taip pat GRU vadovo pirmasis pavaduotojas Vladimiras Aleksejevas ir vadovas Igoris Kostjukovas, kurie laikomi dalyvaujančiais Skripalių byloje.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Dar šia tema

  Kremlius dialogo su ES stygių palygino su "vienišu tango"
  NYT įvardijo į ES sankcijų dėl Navalno bylos sąrašą įtrauktus asmenis
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, ES, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos