12:50 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (347)

  Tyrėjai mano, kad virusas įsiskverbia į smegenų ląsteles, todėl sunku jas prisotinti maistinėmis medžiagomis ir dėl to jos miršta

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Medicinos mokslų daktaras virusologas Anatolijus Altšteinas pokalbyje su RIA Novosti suabejojo ​​informacija, kad COVID-19 gali sukelti šizofreniją, tačiau palaikė mokslininkų teiginį apie žalingą viruso poveikį neuronams.

  Anksčiau buvo pranešta, kad koronavirusas gali paveikti smegenis ir sukelti neuronų mirtį, net pacientams, kuriems pasireiškė lengva viruso forma ir kuriems nereikėjo hospitalizuotis. Tokią išvadą padarė Brazilijos mokslininkai.

  Tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 70 mokslininkų iš didžiausių šalies universitetų, duomenimis, virusas sukelia reikšmingus smegenų žievės struktūros pokyčius ir prasiskverbia į neuroglijų ląsteles — astrocitus, kurie yra atsakingi už neuronų veiklos ir jų mitybos reguliavimą. Tyrėjai mano, kad virusas įsiskverbia į smegenų ląsteles, todėl sunku jas prisotinti maistinėmis medžiagomis ir dėl to jos miršta.

  Pasak mokslininkų, koronavirusas gali suaktyvinti kitas ligas, tokias kaip šizofrenija, Parkinsono ir Alzheimerio liga.

  "Manau, kad koronavirusas nesukelia šizofrenijos, tai yra gana aišku. Tačiau tai, kad jis sukelia neuronų mirtį, yra gana tikėtina. Vienas iš svarbių simptomų yra uoslės praradimas. Tai, žinoma, yra susiję su poveikiu nervų ląstelėms. Jau seniai pastebėta, kad neuronai gali nukentėti", — savo kolegų iš Brazilijos išvadas komentavo Altšteinas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (347)

  Dar šia tema

  "Maximos" darbuotojui Šiauliuose nustatytas koronavirusas
  Latvija paliko Ukrainą be humanitarinės pagalbos, bijodama COVID-19
  Tegai:
  liga, koronavirusas

  Svarbiausios temos