08:41 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (55)

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigia, kad neatsisakys savų principų, tačiau dialogas su Rusijos Federacija yra būtinas

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigė, kad, nepaisant sankcijų Rusijai, susijusių su situacija aplink Aleksejų Navalną, jis ir toliau tiki dialogu su Maskva, pabrėždamas, kad ES nėra pasirengusi atsisakyti savo principų, praneša RIA Novosti.

  "Aš ir toliau tikiu skaidriu, bet būtinu dialogu su Rusija. Rusija yra mūsų kaimynė, tačiau mes neatsisakysime savo principų, ypač kalbant apie cheminį ginklą", — prieš ES viršūnių susitikimą Briuselyje žurnalistams sakė Makronas.

  Anksčiau Europos Sąjunga paskelbė dekretą, kuriame teigiama, kad FSB direktorius Aleksandras Bortnikovas, pirmasis prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Sergejus Kirijenka ir dar keturi aukšto rango Rusijos pareigūnai buvo įtraukti į juodąjį sąrašą.

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę Omske rugpjūčio 20 dieną, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau lėktuvu jis buvo pervežtas į Vokietiją. Po to Vokietijos vyriausybė paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga "Novičiok". Vėliau Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. Cheminio ginklo draudimo organizacija pranešė, kad Aleksejaus Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų prašymą dėl šios situacijos. Oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad per mėnesį Rusija išsiuntė Vokietijai tris teisinės pagalbos prašymus dėl situacijos su Navalnu, tačiau atsakymų negavo.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo patikrinimus. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu de facto vykdomi, bet jei pasitvirtins nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus atviras ir de jure. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europa dėl situacijos su Navalnu, tačiau jai reikia informacijos iš Paryžiaus ir Berlyno.

  Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 dieną pranešė, kad Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta, kad pacientas visiškai pasveiks.

  Maskvos panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Vokietijos vyriausybė mano, kad Cheminio ginklo draudimo organizacijos pareiškimas Navalno byloje patvirtina jo apnuodijimą "Novičiok" grupės medžiaga, tačiau pripažįsta, kad šios medžiagos nėra tarp draudžiamų. Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad istorija apie Navalną buvo pateikiama pagal iš anksto suplanuotą sąmokslo scenarijų.

  Nuolatinis Rusijos Federacijos atstovas Cheminio ginklo draudimo organizacijoje Aleksandras Šulginas, komentuodamas organizacijos pareiškimą, išreiškė nuostabą, kad vokiečių gydytojai Navalno tyrimuose aptiko "Novičiok". Berlynas anksčiau pareiškė, kad nesintetino tokių medžiagų. Kartu Šulginas pabrėžė, kad Rusijos Federacija neturi dėl ko teisintis šioje situacijoje, ir apgailestavo, kad Berlynas pradėjo Rusijos kaltinimo kampaniją Cheminio ginklo draudimo organizacijoje. Šulginas taip pat kalbėjo apie Cheminio ginklo draudimo organizacijos darbo degradavimą ir piktinantį jos veiklos politizavimą. 

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (55)

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijai dėl situacijos su Navalnu
  Kodėl Lavrovas pažadėjo nustoti bendrauti su Europos lyderiais
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Rusija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos