06:29 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (274)

  Į sąrašą buvo įtraukti du fiziniai ir keturi juridiniai asmenys. Ribojamosios priemonės galioja nuo ketvirtadienio

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Šveicarija, sekdama Europos Sąjunga ir Didžiąja Britanija, įvedė sankcijas asmenims ir įmonėms, susijusioms su Krymo tilto statybomis.

  Krymas
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Anksčiau Europos Sąjunga įtraukė du asmenis ir keturias organizacijas į individualių sankcijų Ukrainai sąrašą.

  Kai pranešė RIA Novosti, sąrašą papildė AB "Grand Service Express" generalinis direktorius Aleksandras Ganovas, taip pat LLC "Stroigazmontaž" vadovo pavaduotojas Leonidas Ryženkinas. Tarp bendrovių, kurioms taikomos sankcijos, pateko UAB "Lenpromtransprojekt", Berkakito–Tomoto–Jakutsko geležinkelio tiesimo direkcija, "Krymskaja železnaja doroga" ir "Krymskaja pervaja strachovaja kompanija".

  Vėliau minėtiems asmenims ir institucijoms sankcijas įvedė Britanija.

  "Federalinis ekonomikos biuras įtraukė pakeitimų į asmenų sąrašą, pridedamą prie dekreto dėl priemonių išvengti tarptautinių sankcijų, susijusių su situacija Ukrainoje, apėjimo. Prie priedo buvo pridėti du fiziniai ir keturi juridiniai asmenys", — pranešė Šveicarijos valstybės ekonominių reikalų sekretoriatas.

  Sankcijos įsigaliojo spalio 15 dieną, 19:00, nurodoma pranešime.

  Maskva, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (274)

  Dar šia tema

  Kremlius dialogo su ES stygių palygino su "vienišu tango"
  Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijai dėl situacijos su Navalnu
  Tegai:
  Krymo tiltas, Rusija, Krymas, sankcijos, Šveicarija

  Svarbiausios temos