18:33 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Į pietryčius nuo Taivano esančios vulkaninės salos gyventojas rado pilkąją ambrą, kuri labai vertinama parfumerijos pramonėje gaminant brangius kvepalus

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Vulkaninės salos Lan Ju Ramiajame vandenyne gyventojas vardu Li paplūdimyje rado gabalą sustingusių kašaloto vėmalų, kuris buvo įvertintas 6 milijonais Taivano dolerių, arba 210 tūkstančių JAV dolerių, praneša leidinys "Taiwan News".

  Kašalotai
  © Photo : Tony Wu / Wildlife Photographer of the Year

  Vyras dar kovo mėnesį aptiko keturių kilogramų svorio juodą akmenį, skleidžiantį saldų kvapą, ir nusprendė jį parsinešti namo. Li draugas patarė jam atiduoti dalį radinio į Gaosiongo nacionalinį universitetą. Biologijos mokslų docentas Čeng Ši-Je spalio 7 dieną patvirtino, kad tai yra pilkoji ambra — itin retas ir vertingas radinys.

  Mokslininkas pažymėjo, kad pilkoji ambra susidaro kašalotų virškinamajame trakte. Ji dažnai vadinama "kašaloto vėmalais" arba "plaukiojančiu auksu".

  Ambra naudojama parfumerijos gamybai. Leidinys pažymi, kad jos rinkos vertė siekia apie 50 tūkstančių dolerių už kilogramą. Li svarsto galimybę parduoti radinį ir nori gautus pinigus išleisti šeimai.

  Tegai:
  gyvūnai, Taivanas

  Svarbiausios temos