18:28 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pabrėžė meras, sovietų karo lyderiui netaikomas dekomunizavimo įstatymas, nes jis buvo kovotojas prieš fašizmą

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Odesos miesto istorijos ir toponimijos komisija nusprendė ankstesnius pavadinimus grąžinti Maršalo Žukovo prospektui ir 25-osios Čapajevskajos divizijos gatvei, sakė Odesos meras Genadijus Truchanovas.

  Jis paskelbė tęsiantis ankstesnių pavadinimų grąžinimo į Odesos gatves tvarką. Meras pažymėjo, kad tai gatvės, kurios anksčiau buvo pervadintos asmeniniu buvusio Odesos regiono gubernatoriaus Michailo Saakašvilio sprendimu kaip dekomunizacijos proceso dalis.

  "Miesto istorijos ir toponimijos komisija palaikė mano kreipimąsi ir nusprendė ankstesnius pavadinimus grąžinti Maršalo Žukovo prospektui ir 25-osios Čapajevskajos divizijos gatvei", — savo Facebook puslapyje rašė Truchanovas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tam yra visi teisiniai pagrindai. Ypač Georgijus Žukovas nepatenka į dekomunizacijos įstatymą, nes jis yra kovotojas prieš fašizmą.

  "Tas pats pasakytina ir apie 25-osios Čapajevskajos divizijos gatvę — legendinį darinį, kuris karo metais gynė mūsų miestą nuo okupantų", — sakė Truchanovas.

  Odesos vadovas pridūrė, kad dar laukia daug darbo, tačiau pagrindiniai žingsniai jau žengti. "Ir mes padarysime viską, kad pagaliau atkurtume istorinį teisingumą", — užbaigė miesto meras.

  Tegai:
  dekomunizacija, Odesa, Ukraina

  Svarbiausios temos