13:05 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (379)

  Jei žmogų kamuoja galvos skausmas, specialistai pataria atsisakyti alkoholinių gėrimų bei kai kurių maisto produktų

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Jei skauda galvą, reiktų atsisakyti kai kurių rūšių sūrių, citrusinių vaisių ir kelių kitų maisto produktų bei gėrimų, rašo ispanų leidinys "La Vanguardia".

  Kaip pastebėjo dietologai Sandra Baker ir Alvaro Sančez, įvairūs veiksniai gali sukelti galvos skausmą.

  "Kai periodiškai pasireiškia galvos skausmas, svarbu rasti priežastį ir kreiptis į gydytoją. <...> Be to, reikia keisti mitybą ir įpročius, kurie, esant lengvam ar vidutiniam galvos skausmui, paprastai gali pagerinti bendrą būklę", — paaiškino Baker.

  Visų pirma, kai skauda galvą, reikėtų vengti mėlynojo sūrio. Taip yra dėl to, kad jame yra didelis kiekis histamino, histidino aminorūgšties darinio.

  Dėl tos pačios priežasties reiktų apriboti citrusinių vaisių, kuriuose taip pat gausu histamino ir kurie išplečia kraujagysles, vartojimą.

  Pasak specialistų, kava taip pat gali sukelti galvos skausmą. Trys ar daugiau porcijų kofeino turinčių gėrimų per dieną gali sukelti galvos skausmą pacientams, sergantiems epizodine migrena, tačiau kita vertus, galvos skausmą taip pat gali sukelti ir per mažas kofeino kiekis.

  Dėl didelio histamino kiekio žmonės, kuriems skauda galvą, turėtų vengti avokadų, nors juose gausu širdžiai naudingų riebalų rūgščių.

  Raudonajame vyne taip pat yra didelis kiekis histamino. Jei žmogų kamuoja galvos skausmas, jo reikėtų visiškai atsisakyti. Apskritai, visi alkoholiniai gėrimai yra negalimi, pabrėžė Sančez.

  Dešrose taip pat yra didelis kiekis histamino, be to, jose yra nemažai žemos kokybės sočiųjų riebalų, todėl rekomenduojama nustoti valgyti rūkytas dešras, taip pat kitų rūšių dešras ir perdirbtus mėsos produktus, pridūrė Baker.

  Apskritai, pasak dietologės, pacientai, kuriems skauda galvą, turėtų stengtis valgyti kas tris valandas. "Kai nevalgome daug valandų, sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o tai gali sukelti galvos skausmą. Be to, dažni užkandžiai gali sumažinti skrandžio apsunkimą, nes valgome mažiau vienu metu", — apibendrino ji.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (379)
  Tegai:
  gėrimai, maisto produktai, sveikata

  Svarbiausios temos