02:03 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (126)

  Praėjusią savaitę Ukrainos opozicijos partijos "Už gyvenimą" tarybos vadovas Viktoras Medvedčiukas susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu paprašė apsvarstyti galimybę tiekti Ukrainai Rusijos vakciną nuo COVID-19

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Ukraina nepirks rusiškos vakcinos COVID-19, pranešė JAV ambasada Kijeve savo Facebook puslapyje.

  Diplomatinė atstovybė pranešė, kad JAV reikalų patikėtinė Ukrainoje Kristina Kvien surengė "konstruktyvią kolegialią vakarienę" su šalies Sveikatos apsaugos ministerijos vadovu Maksimu Stepanovu, kad aptartų kovą su koronavirusu ir reformas sveikatos priežiūros sektoriuje.

  "Ukraina nepirks Rusijos vakcinos nuo COVID-19, kuri neišlaikė klinikinių saugumo testų!" — pareiškė ambasada po susitikimo su Stepanovu.

  Anksčiau Ukrainos sveikatos ministerijos vadovas neatmetė galimybės įsigyti iš Rusijos vakcinos nuo koronaviruso, jei tam pritaria PSO, tačiau vėliau teigė, kad apie šią galimybę dar net neverta diskutuoti, nes, pasak jo, ji dar nebuvo įveikusi tam tikrų klinikinių tyrimų etapų.

  Praėjusią savaitę Ukrainos opozicijos partijos "Už gyvenimą" tarybos vadovas Viktoras Medvedčiukas susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu paprašė apsvarstyti galimybę tiekti Ukrainai Rusijos vakciną nuo COVID-19.

  Valstybės vadovas atsakė, kad tai įmanoma, tačiau būtina aptarti šį klausimą su Ukrainos ekspertais ir gauti oficialų Kijevo prašymą.

  Medvedčiukas pareiškė, kad pats išbandė Rusijos vakciną. Tačiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis patarė netikėti tokiais dalykais ir laukti Europos Sąjungos pažadėtos "tikrosios vakcinos".

  Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

  Trečiadienį buvo įregistruota dar viena naminė vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (126)

  Dar šia tema

  Per mėnesį Rusijoje planuojama pagaminti apie 15 milijonų "Sputnik V" vakcinos dozių
  Taip toliau gyventi nebegalima — popiežius Pranciškus "sudaužė į šipulius" Vakarų pasaulį
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, JAV, koronavirusas

  Svarbiausios temos