08:27 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas teigia, kad kol kas neįmanoma įtikinti dabartinių Amerikos politikų, atsakingų už ginklų kontrolę, kad dialogo nebuvimas kelia pavojų

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Maskva bando įtikinti Jungtinių Valstijų politikus, kad dialogo nebuvimas siekiant užkirsti kelią ginklavimosi varžyboms yra pavojingas, tačiau iki šiol nebuvo jokio rezultato, sakė Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, dabar JAV ir Rusija artėja prie ginklavimosi varžybų.

  "Amerikiečiai yra įsitikinę, kad laimės ginklavimosi varžybose, jie yra įsitikinę, kad užbaigs ankstesnę Rusijos ekonomikos griovimo politiką. Nepaisant mano nuolatinio įsitikinimo dėl šio kelio pavojaus, dėl dialogo poreikio, kol kas neįmanoma įtikinti dabartinių Amerikos politikų, bent jau pagrindinių, atsakingų už ginklų kontrolę", — sakė jis.

  Anksčiau Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas Obrajenas (Robert O'Brien) teigė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymas pratęsti START-III sutartį vieneriems metams be išankstinių sąlygų, tačiau neužšaldant branduolinių užtaisų skaičiaus, nėra galimybė išspręsti problemą. Jis išreiškė viltį, kad Rusija persvarstys savo poziciją, kol "įvyks brangios ginklavimosi varžybos".

  START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir vėliau bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir neišleistų raketų.

  Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus keistis informacija apie kovinių galvučių ir vežėjų skaičių. 2018 metų vasario 5 diena Rusijai ir Jungtinėms Valstijoms buvo nustatytas terminas pasiekti START-III standartus. 

  Dar šia tema

  Rusija reikalauja iš JAV paaiškinti valandų valandas trukusį RT žurnalisto tardymą
  Rusofobija neveikia. "Pragariškų sankcijų" autorius prašo pagalbos
  Tegai:
  ginklavimasis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos