11:49 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (103)

  Rugpjūčio mėnesį NASA pranešė, kad asteroidas 2018 VP1 prie Žemės artės minimaliu atstumu lapkričio 2 dieną

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Dieną prieš JAV prezidento rinkimus į Žemę gali nukristi šaldytuvo dydžio asteroidas, tvirtina amerikiečių astrofizikas Neilas Degrasas Taisonas, rašo RIA Novosti.

  Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  "Asteroidas 2018VP1, šaldytuvo dydžio kosminė uola, artėja link mūsų daugiau nei 25 tūkstančių mylių per valandą (40,2 tūkstančiai kilometrų per valandą - Sputnik) greičiu. Jis gali pasiekti Žemę lapkričio 2 dieną, dieną prieš dieną prieš prezidento rinkimus", — rašė mokslininkas Instagram.

  Taisonas pažymėjo, kad asteroidas nėra pakankamai didelis, kad padarytų žalos.

  "Taigi, jei pasaulio pabaiga ateis 2020 metais, tai nebus visatos kaltė", — pridūrė jis.

  Rugpjūčio mėnesį NASA pranešė, kad asteroidas 2018 VP1 prie Žemės artės minimaliu atstumu lapkričio 2 dieną, maždaug 18:33 val. Maskvos laiku.

  Pasak astronomų, jis nuskris 384 tūkstančius kilometrų nuo Žemės. Tikimybė, kad asteroidas pateks į Žemės atmosferą, yra tik viena iš 240, arba 0,41%.

  Asteroidas 2018 VP1 buvo atrastas 2018 metų lapkričio 3 dieną. Jis priklauso "Apollo" grupei, tai yra asteroidams, kurių skrydžio takai kerta Žemės orbitą.

  JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną, išankstinis balsavimas keliose valstijose jau prasidėjo. Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas kandidatuoja antrai kadencijai ir varžysis su demokratų kandidatu Džo Baidenu. Bus renkamas ne tik JAV prezidentas, bet ir trečdalis Senato, visi Atstovų rūmai, taip pat daugybė valdytojų ir tūkstančiai vietinių įstatymų leidybos institucijų ir vykdomųjų organų deputatų.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (103)

  Dar šia tema

  Mokslininkas papasakojo, ar žmonija išgyventų asteroido smūgį į Žemę
  Mokslininkai įvardijo gyvybės atsiradimo galimybę nukritus asteroidui
  NASA pranešė apie futbolo aikštės dydžio asteroido artėjimą prie Žemės
  Tegai:
  asteroidas, prezidento rinkimai, JAV

  Svarbiausios temos