05:09 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Turkijos prezidentas taip pat pažymėjo, kad Armėnijos pusė ne kartą pažeidė paliaubas su Azerbaidžanu

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas apkaltino Rusiją, Prancūziją ir Jungtines Valstijas, kad jos yra pagrindinės ginklų tiekėjos Armėnijai. Jis tai pasakė spalio 18 dieną per konferenciją Sirnako provincijoje. Transliacija vyko jo Twitter paskyroje.

  "ESBO Minsko grupė, kurią sudaro Rusija, JAV ir Prancūzija, teikia Armėnijai visapusišką paramą ginklais", — sakė Turkijos prezidentas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Armėnijos pusė ne kartą pažeidė paliaubas su Azerbaidžanu. —"Ką jie kalba apie tai, kad mes palaikome savo brolius azerbaidžaniečius?", — paklausė Erdoganas.

  Karo veiksmai Kalnų Karabache
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Spalio 9 dieną Turkijos parlamento pirmininkas Mustafa Šentopas sakė, kad klausimas dėl galimybės siųsti Turkijos karius į Azerbaidžaną gali būti svarstomas, tačiau kol kas tokio poreikio nėra. "Per pastarąsias kelias dienas Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos visam pasauliui parodė, kad jos pačios gali pasiekti pergalę", — sakė jis.

  Kovos kontaktų linijoje Kalnų Karabache prasidėjo rugsėjo 27 dieną. Armėnija ir Azerbaidžanas kaltina vienas kitą dėl konflikto pradžios, Karabache pranešama apie artilerijos šaudymą prieš taikias nepripažintos respublikos gyvenvietes, įskaitant jos sostinę Stepanakertą. Armėnija paskelbė karo padėtį ir — pirmą kartą — visuotinę mobilizaciją, teigdama, kad Ankara aktyviai remia Baku. Azerbaidžane buvo įvesta dalinė mobilizacija, o kai kur — karo padėtis.

  1991 metais Kalnų Karabachas, kurio gyventojų dauguma buvo armėnai, paskelbė nepriklausomybę nuo Azerbaidžano. Baku bandė grąžinti regioną jėga, kilo karas. 1994 metais Azerbaidžanas, Armėnija ir Kalnų Karabacho Respublika, tarpininkaujant Rusijai, pasirašė paliaubų protokolą. Tačiau karo veiksmai periodiškai atnaujinami.

  Dar šia tema

  Alijevas ir Pašinianas iššifravo "pagrindinius atsiskaitymo principus"
  "Raudonoji linija": ar Azerbaidžanas ir Armėnija pasieks kompromisą?
  Tegai:
  Turkija, Kalnų Karabachas, Armėnija, Prancūzija, JAV, Rusija, Redžepas Tajipas Erdoganas

  Svarbiausios temos