22:30 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Spalio 11 dieną buvusi Baltarusijos verslininko žmona buvo rasta negyva namuose Limasolyje, jos nužudymu įtariamas 29 metų lietuvis

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Kipro policija sulaikė daugiavaikės baltarusės nužudymu įtariamą Lietuvos pilietį Aistį Mikalauską, jis prisipažino įvykdęs žmogžudystę ir pateikė detalių, pranešė Sputnik Baltarusija su nuoroda į vietos žiniasklaidą.

  Spalio 11 dieną namuose Limasolyje buvo rasta negyva 36 metų Baltarusijos pilietė, buvusi garsaus Baltarusijos verslininko žmona Irina Gurskaja. Moterį rado jos 15-metis sūnus. Pasak paauglio, jis išgirdo triukšmą, įėjo į moters miegamąjį ir pamatė ją paplūdusią krauju. Šiuo metu su paaugliu dirba psichologai. Nužudyta moteris turi dar du vaikus.

  Policijos duomenimis, ant moters kūno rasta įvairių sužalojimų ir smaugimo žymių. Nusikaltimu įtariamas 29 metų Lietuvos pilietis, jis buvo įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą.

  Praėjusią savaitę įtariamasis Aistis Mikalauskas buvo sulaikytas. Lietuvis pasakojo dirbęs animatoriumi viename iš Limasolio viešbučių. Jis susipažino su Gurskaja 2019 metais ir prižiūrėjo jos vaikus. Pasak jo, su baltaruse jį siejo ne tik draugiški santykiai.

  2020 metų liepą moteris sužinojo, kad Mikalauskas lošia ir turi rimtų skolų. Tai jai nepatiko, tačiau lietuvis nenustojo, dėl ko baltarusė nusprendė nutraukti santykius.

  Buvęs Irinos Gurskajos vyras, taip pat gyvenantis Kipre, teigė, kad pastaraisiais mėnesiais moteris dažnai prašydavo jo pinigų, esą, žaidimų aikštelės statybai. Kam moteris iš tikrųjų išleido iš jo gautus pinigus, nežinoma.

  Spalio 10 dienos naktį Mikalauskas kartu su savo draugu nusprendė sumušti ir apiplėšti buvusią draugę. Jis prasmuko pro langą į moters namus, kai ji miegojo. Vyras kelis kartus jai smogė ir bandė pasmaugti. Jam pavyko. Po baltarusės nužudymo jis susirinko papuošalus ir įrangą ir paliko namus.

  Kitą dieną lietuvis pardavė dalį pavogtų prekių, pakeitė išvaizdą, vakarieniavo restorane ir išsinuomojo kambarį viešbutyje. Likusius pinigus jis išleido lažybų tarpininkų biure. Po to nusprendė grįžti į nužudytos moters namus ir pavogti daugiau daiktų. Ten įsijungė signalizacija, vyras išsigando ir pabėgo. Kai jis ėjo iš baltarusės namų, jį sulaikė policija.

  Šeštadienį Aistis Mikalauskas prisipažino nužudęs moterį, paprašė jos šeimos atleidimo ir pasakė, kad bendradarbiaus su policija. Šiuo metu jis yra sulaikytas, tyrimas tęsiasi.

  Dar šia tema

  Londone policija sulaikė metus ieškotą Kamuolinių grupuotės narį
  Džono Lenono žudikui 11-ą kartą atsisakyta suteikti priešlaikinį paleidimą
  Žudiką nustatyti padėjo pirmą kartą Lietuvoje pritaikytas kraujo pėdsakų rašto tyrimas
  Tegai:
  nužudymas, Lietuva

  Svarbiausios temos