21:37 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad pirmadienį prasidėjo pirmasis Europos Tarybos generalinės sekretorės vizitas Maskvoje

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Europos Tarybos (CE) generalinė sekretorė Marija Pejčinovič Burič sakė, kad Europos Tarybos ir Rusijos santykiai žymiai pagerėjo, praneša RIA Novosti.

  Pirmadienį prasidėjo pirmasis Europos Tarybos generalinės sekretorės vizitas Maskvoje.

  "Tikiu, kad mano vizitas vyksta simboliniu metu, nes kitais metais bus 70-osios žmogaus teisių konvencijos metinės, kuri yra kertinis akmuo žmogaus teisių srityje visiems europiečiams. Rusija taip pat gauna naudos iš mūsų nuolatinio bendradarbiavimo. Mes tai diskutavome su ministras. Mūsų santykiai žymiai pagerėjo", — po derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu žurnalistams sakė ji.

  Ji paaiškino, kad Tarybos dėka daugiau nei 700 advokatų iš Rusijos gavo papildomą išsilavinimą. "Rusija taip pat gina moterų teises įgyvendindama įvairius Saugumo tarybos projektus. Tai tik keli mūsų bendrų projektų pavyzdžiai", — sakė generalinė sekretorė.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po pusiasalyje įvykusio referendumo.

  Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdima nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

  Dar šia tema

  Šveicarija įvedė sankcijas Rusijai dėl Krymo tilto
  Nausėda apie Navalno apnuodijimą: tai negalėjo įvykti be Kremliaus žinios
  Tegai:
  Rusija, ES

  Svarbiausios temos