09:50 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Charkovo aktyvistai pasipiktino vietos kombinato gaminamos dešros pavadinimu ir parašė kreipimąsi pervadinti produkciją pervadinimo

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Ukrainos nacionalinio atminimo institutas palaikė Charkovo aktyvistų kreipimąsi, kurie pareikalavo dekomunizuoti vietos kombinato gaminamą dešrą. Atsakymas į kreipimąsi buvo paskelbtas Telegram kanale "Dekomunizacija. Ukraina".

  Kreipimosi autoriai pasipiktino dešros pavadinimu — "Radzianska" ("Sovietinė").

  Nacionalinio atminimo institutas pareiškė, kad rekomenduoja mėsos perdirbimo kombinatui pervadinti savo produkciją, tačiau pažymėjo, kad neturi teisinių įgaliojimų priversti bendrovę tai padaryti.

  Nuo 2015 metų gegužės Ukrainoje galioja įstatymas "Dėl komunistinio ir nacistinio režimo pasmerkimo", draudžiantis propaguoti sovietinę simboliką. Tai visų pirma reiškia miestų ir gatvių, pavadintų sovietų valstybininkų vardu, pervadinimą. Nacionalinio atminimo instituto sudarytame sąraše yra 520 istorinių asmenų, kurių vardai turėtų išnykti iš geografinių pavadinimų. Pagal įstatymą Ukrainoje jau pervadinta beveik tūkstantis gyvenviečių.

  Tegai:
  Charkovas, Ukraina, dešra

  Svarbiausios temos